Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Svetlomety


peca14

Recommended Posts

Zaujímalo by ma, ako dlho to vydrží po vyleštení, pokiaľ viem, tak na tom plaste je ešte nanesená aj nejaká ochranná vrstva, ktorá ten plast má chrániť pred UV žiarením, tú samozrejme leštením zničíme, takže logicky takto renovované sklo/plast musí zožltnúť alebo inak degradovať oveľa skôr ako nové. Má s tým niekto kto už to leštil skúsenosť?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, 307rg napsal:

Zaujímalo by ma, ako dlho to vydrží po vyleštení, pokiaľ viem, tak na tom plaste je ešte nanesená aj nejaká ochranná vrstva, ktorá ten plast má chrániť pred UV žiarením, tú samozrejme leštením zničíme, takže logicky takto renovované sklo/plast musí zožltnúť alebo inak degradovať oveľa skôr ako nové. Má s tým niekto kto už to leštil skúsenosť?

Vyhozeny prachy, zkusenost mam z Fabie za pul roku po vylesteni jsou ty svetla opet slepy. Potom uz jsem kupoval rovnou origo Hella.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D:D Musím se tady bavít...

V klidu rozleštit ;) Ale nechat to udělat profíka, co to už někdy dělal... ten ví, že je potřeba pak světla zalakovat, aby opět nežloutly... 

Cenově je to cca 1000Kč a je klid.

O kvalitě svícení origo vs TYC, DEPO atd ani mluvit nemusím.. prostě to nesvítí... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje zkušenost je taková, že pokud jsou obě světla stejně starý, dají se vyleštit a není s tím problém. Jen je blbý, když jedno světlo je třeba měněné, pak je poznat i po vyleštění, že světla jsou jiná. Pak jsem měl možnost porovnat kvalitu druhovýroby TYC a světla svítí jako originál. Nevím jak za 10let, ale po 2letech těm světlům nic není a svítí dobře. Jediný, s čím je problém, že nastavovací hřídelky je dobrý rovnou vyměnit z originálu, nebo rozdělat a případně nožem ořezat přesahy z forem, prostě si s tím trochu dát práci, aby šli nastavit. V kvalitě paraboly ani plexi žádný rozeznatelný rozdíl není. 

O té vrstvě na světlech nic nevím, aspoň na P307 na originálech žádnej nástřik není, je to jenom základní materiál (polykarbonat?).

Když chcete vyleštit zažloutlý světla, je potřeba to nejdřív zbrousit třeba pětikilem smirkem a do hloubky, až se obrousí ta opískovaná vrstva, pak se jde hrubostí smirku do jemna (800-1200-2000). Pak na to stačí vzít leštička s pěnovým kotoučem a nějaké tekuté abrazivum (např. 3m na laky,..). Zažloutlý mléčný světlo bude krásně průhledný. Samozřejmě vedle novýho bude nepatrně do žluta, ale to ničemu nebrání. Musí se to ale umět udělat, jinak to nevydrží, brousit pod vodou a nespálit to. Je i otazka, jak je na tom chrom uvnitr. S oloupanym chromem nejde nic delat.

Upraveno uživatelem inoxing
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale mají ;) mají ochranej UV filtr.. jinak by ty světla za jedno léto byly žlutý ;) a ty tu vrstvu broušením odstraňuješ.

Oloupanej chrom se nechá taky řešit.. i propálená parabola... vše jde 

A svítivost origo vs TYC a další je spíše tvůj subjektivní názor.. měření prokazuje uplně jiný hodnoty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

🙂Nechci se s váma hádat, nehraju si s teoretickými znalostmi, svítivost originálních Valeo a TYC konkrétně na P307 mám vyzkoušené a i geometrii světla přes regloskop. Největší problém je u TYC ty nastavovací převody a jejich těsnění přes O-kroužky. Je to trochu DODO (dodělej doma, ale ten základ je v pohodě), je to zkopírovanej originál i s vnitřnostma uvnitř. Ty polykarbonáty nemají další ochranu před UV, není na tom nějaký special lak. K těm TYC se dá dohledat i v jiných značkách vesměs pozitivní reakce. Jinou druhovýrobu jsem nezkoušel, vím ale např. že některá čína byla katastrofa, do roka třeba blinkr zmatněl apod., TYC je snad Taiwan, to je v podstatě jedno.

Nechám se od vás klidně poučit, pošlete mě klidně nějaký články ze světa, fotky vaší práce, rád si je přečtu, opravdu. 🙂 Ale už jsem takhle leštil světa na Fabiích I, Octavia II, P307... žádná vrstva tam není, je to jen základní materiál a pokud se materiál vyleští mechanicky dobře a jemnost povrchu nesupluje nějaký vosk, je to celkem dlouhodobě stabilní. Třeba u O2 mě to už takhle drží 2.rokem pořád stejně- tam byly světla totálně opískovaný a šlo z nich udělat pěkný světla. Ale taky jsem nikdy nepoužíval nějaký hobby rádoby leštící sady. Mluvím z vlastní zkušenosti, takže nemůžu říct, jestli třeba na nějakým Baworu z roku XY je na polykarbonátu nějakou nanotechnologí nanesená vrstva UV filtru atd. Můžu mluvit jenom o tom, s čím jsem se setkal.

Ono všechno jde, já to uvádím v kontextu ceny za světlo u P307 (při 1500Kč neoriginal, 2500 original) se nevyplatí vypálenou parabolu nechat opravovat. U světla v hodnotě 30K se už třeba vyplatí opravovat. Ale pochybuju, že se dostanete s cenou napařování chromu u světla na 307 na nějakou rozumnou cenu. Už jsem tohle řešil a při této ceně za světlo je to zbytečná snaha.

Upraveno uživatelem inoxing
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prosím Vás, kolik vlastně stojí vybroušení-vyleštění obou předních světel, když si to děláte sami? a jak dlouho se s tím hrajete?  podle mě se to vůbec neoplatí, když origo jedno světlo stojí údajných 2500 Kč (u neorigo za 1500 nemluvě)  :myslim

P.S. ptám se jen informativně, nikdy jsem to nedělal a ani nebudu

 

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se to vyplatilo leštit, pokud světlo bylo jinak v pořádku. Kolik to stojí? Hlavně čas, cca 2h/světlo, pokud je to fakt hrozně opískovaný a taky ještě záleží na materiálu toho plexi. Protože třeba na Fabii I to jde rychle a na Octavii II to jde hrozně. Jinak samotná cena se odvíjí od toho, co máš doma, když máš lešťák, leštící pasty 3M (např.), leštičku na 220V (AKUša ekvivalent, ale hrozná práce), nějaký smirky do vibračky, vodní houbičky (ale ne ty kopyta z hornbachu, ale tenký podvodovky), tak je to jen za tu cenu času. Ty leštící pasty skoro nespotřebuješ, v podstatě si vystačíš s jednou- tou nejjemnější, jinak 3M jedna z nejlepších.

Idealně, když si zajdeš do frekventovaných autolaků, tam mají všechno. Brusnou houbičku mám v podstatě jen jednu 800, modrá, tloušťka asi 5mm, značku si nepamatuju SIAsponge? (ty od 3M stojej za h... překvapivě, nic moc nevydržej narozdíl od zmíněné).

5819_9014.jpg

 

14_4041_06.jpg

Upraveno uživatelem inoxing
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...