Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Optiway servis


lyky

Recommended Posts

Za garanci bych si připlatil, pokud ji automaticky nedostaneš na 5 let. Nikdy nevíš, co se může během 5 let porouchat (výrobní vady). Není to tolik peněz navíc.

Údržba a servis se nevyplatí, to je nastaveno výhodněji pro Peugeot (jednotlivé rocni prohlidky vyjdou v součtu levneji). Co za 5 let a třeba 100 000 km na autě budes měnit krom oleje a filtrů? Jednou brzdy? To bude asi všechno. Tlumiče, spojka, rozvody, silentbloky, cepy atd vydrží určitě více... 

Stačí hodit na misku vah třeba 7000 Kč za roční prohlídku... krát 5 ... 35 000 Kč. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, mám jiný názor. V podstatě si předplatíš, že pak musíš chodit s každou věcí jen do autorizovaného servisu. Záleží, zda máš možnost chodit do jiného sevisu, kde ti stejné věci udělají zhruba za polovic.

Finančně to mají spočítané tak, aby neprodělali, proto ten optiway nabízejí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MilanF1: Jenže optiway servis 5008 na 5let a 100tkm nestojí 35t. Na to jsi přišel kde? ještě tak 20 přidej...

Mám stejný názor jako Olda, krom nutnosti autorizáku si ale předplatíš jen údržbu podle servisky. Takže pokud chceš častěji na olej než je doporučený servisní interval, pokud jako já například měníš palivový a vzduchový filtr na každé servisce (ne doporučených 60/40tkm), tak to v optiway nemáš, jen doporučenou údržbu. Do 100tkm jsem neměnil nic, krom záruční opravy vibrací na volantu. mám 145tkm, kotouče původní, desky zadní měněné ve 120t, přední ve 140, , ve 120t tyčka stabilizátoru, ve 138t čep. teď zhruba před 14ti dny levé přední ložisko. Ve 120t byl též měněn zadní ochranný kryt výfuku, kolem šroubu ho rozleptala sůl - utrhl se, vibroval a "bzučel", moji provizorní opravu jsem na servisce řešil výměnou.

Pokud by v optiway bylo ruční mytí kdykoliv přijedu, to bych se zamyslel, jinak z mýho pohledu vyhozený prachy, zaplatil jsem míň za komplexnější servis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Pacho69

Já vím, že ne 35... to je součet za prohlídky, proto preplatis právě těch 20. Zbytečně. Zvláště, když udávás,  ze do 100 tkm jsi nic neměnil. Opravdu se to nevyplatí. Už to píšu pořád, u mojí 308 to dává smysl. Jinak bych do toho nešel. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, MilanF1 napsal:

Za garanci bych si připlatil, pokud ji automaticky nedostaneš na 5 let. Nikdy nevíš, co se může během 5 let porouchat (výrobní vady). Není to tolik peněz navíc.

Údržba a servis se nevyplatí, to je nastaveno výhodněji pro Peugeot (jednotlivé rocni prohlidky vyjdou v součtu levneji). Co za 5 let a třeba 100 000 km na autě budes měnit krom oleje a filtrů? Jednou brzdy? To bude asi všechno. Tlumiče, spojka, rozvody, silentbloky, cepy atd vydrží určitě více... 

Stačí hodit na misku vah třeba 7000 Kč za roční prohlídku... krát 5 ... 35 000 Kč. :papa

no ale co je soucasti toho programu Optiway garance? dily, ktere muzou odejit to nejsou, ne?

pouze toto:

  • Jistota krytí nákladů na servis vozu v případě nepředvídaných událostí
  • Asistenční služba 24 hodin denně/7 dnů v týdnu s opravou nebo odtahem
  • Zapůjčení náhradního vozu (až na 4 dny), pokud je váš vůz nepojízdný déle než 1 den
  • Ubytování na místě v případě nepojízdnosti vozu
  • Repatriace nebo pokračování v cestě vlakem 1. třídou nebo letadlem v turistické třídě
  • Výhoda zhodnocení vozu v okamžiku dalšího prodeje
  • Více než 6000 odborných servisních středisek Peugeot v 39 státech Evropy

tohle mi prijde uplne k nicemu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ale vsechno co je soucasti Optiway garance, co je vypsano o prispevek vyse, mam stejne v ramci POV nebo HAV, tak k cemu mi to je...?
jedine, u ceho si nejsem jisty, je hne dto prvni

Jistota krytí nákladů na servis vozu v případě nepředvídaných událostí

co to je?

Upraveno uživatelem brixtr
necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje 5008 měla zaplacený Optiway a s každou závadou byla v autorizáku podle výpisu. Ale kdesi v Belgii. Někdo to řeší takhle, jiný to řeší sháněním a přemlouváním v jiných servisech. Nechal bych si to vysvětlit prodejcem. Od toho tam je, aby ti odpověděl na tvé otázky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...