Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zadní brzdy problem


sonymagnat

Recommended Posts

Ahoj mám tu peug. 106 1,0 50ps r.1999 na Stk problém u brzdnou účinností  . Na autě vyměněny válečky tak i čelisti a auto pořád slabě brzdí někdo nějaký tip na co se zaměřit mě už napadá pouze hlavní brzdový válec ? žádný regulátor brzdného účinku tam není  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsme u brzd-na zadku na levé straně teče prasátko, brzdy se musí "našlapat" je příčinou tekoucí prasátko (nebo kde to teče-nejsem si tím 100% jistý kde jen tím levým zadkem,jiný únik jsem nezjistil!)Jinak při brzdění jde "prdel" piškotíka k zemi,jak provozní tak ručkou-takže soudím že zadek brzdí dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já bych nejdřív  ten zadek opravil-vyměnil prasátko a pakny-- hlavně ať je funkční samostav...,samo buben odmastit atd., pak to  odvzdušnil a uvidíš, co to bude dělat, ale podle mě to protékání kapaliny by nemělo způsobovat měknutí pedálu :myslim (vycházím z toho, že to jen ''rosí'', nee teče proudem :)), ale na ten hlavní válec bych se duševně připravil

našlapává se proto, že jsou velké vůle vzadu na paknách (vadný samostav), nebo vpředu na třmenech-vodítkách atd., když vyloučíme zavzdušnění, samozřejmě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pesastor -děkuji za radu ale sorry ,položil jsem konkrétní dotaz a tvoje odpo mi velmi moc pomohla :myslim  ptal jsem se abych se dopředu připravil na opravu. Jinak jak víš že s tím jezdím-e? Po zjištění závady se jelo jen 2x a už víc jak měsíc nejezdí a je rozebraný předek-poloosy,ložiska a brzdy.pak jde na paškál zadek.Navíc se s ním jezdí více méně v noci kde auta nejezdí,takže podívání se do kufru druhému je téměř nemožné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, dýzl napsal:

de mi  spíše zda-li to protékaní brzdovky způsobuje změknutí pedálu

Jistě že ano. Pokud ti rosí váleček, tak to znamá že uniká kapalina a může se pedál propadat. Když našlapeš vícekrát, tak by měl ztvrdnout a pak souběžně s únikem zase klesat (záleží jak moc to uniká). A pokud ti to rosí, tak budeš mít mastný pakny a nemůže to dobře brzdit.
 

Edit: ozzy56 to popsal myslím správně

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...