Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Teplota-motor a ventilátory.


Kubis

Recommended Posts

Guest servisman
Původně zaslal: OK406

Ano, viděl. Zatím, co jsem viděl motory, tak to označení měly všichni. Ale máš pravdu, nemusí to být označené:myslim :myslim:myslim.

já to tam nemám:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám P806 2.0 obyč.osmiventil, rok 95, digi topení s klima. Teplota v chladiči se mi drží myslím normálně okolo 80 stupňů, ale ventilátor chladiče si zapíná kdy chce, někdy i při nižší teplotě než je normál. Při tom bliká červená kontrolka u teploty a nápis stop. Co ho spíná netuším, čidlo v chladiči není zapojeno ( i když tam namontované je ) a ani nikde žádný dráty nevisí. Mám toto auto teprve chvilku, tak jsem to ještě nějak nezkoumal. Má někdo na stejném typu čidlo v chladiči zapojeno ? Jinak když jsem vozidlo kupoval, kolísala i teplota chladicí kapaliny, ale myslím že příčinou ( tedy v tomto případě ) byla špatně nasazená zátka expanzky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jak vidím, nejsem sám, kdo má podobný problém.

Moje vozítko vykazuje stejné příznaky jako Eddovi a hom. petovi, akorát s tím rozdílem, že frekvence rozsvěcování vysoké teploty kapaliny spolu s nápisem STOP a opětovné zhasínání po pár sekundách se projevuje cca každých 20 kilometrů. Je jedno jestli je motor zahřátý na provozní teplotu, či úplně studený - na rozsvícení to nemá vliv. Spolu s každým rozsvícením kontrolky se rozeběhnou chladící ventilátory. Tipuji na čidlo teploty, ale rád si nechám poradit případný jiný zdroj této "červené diskotéky na přístrojové desce".

Specifikace: standart 2.0i - 89kw, r.v. 1995

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj oba.Když jsem asi před rokem brouzdal po fóru,tak jsem nalezl umístění čidel teploty a jejich popis i s fotkou (pěknou),zřejmě P406.Jsou tři a jsou nad hadicí,která vystupuje z motoru a jde přímo do chladiče,je tam i termostat.Já tam mám jen jedno a zjevně je použito jako teploměr - pro budík na palubce.Pokud zapnu klimatizaci,fučí to pořád a motorovou teplotu pak drží termostat (á80°C).Pokud nemám klimatizaci,zapnou se ventilátory až při 95°C (podle budíku) a vypnou při asi 90°C (při volnoběhu pořád dokola).Myslím,že by tento spinač měl být přímo na chladiči,aspoň podle logiky.Mrknu se na to,případně vyfotím.

Pokud Vám to dělá paseku,je třeba zjistit,jestli při odpojení čidla na motoru naskočí ventilátory a začne svítít červená kontrolka v budíku teploty - a přes diodovou matici se spustí blikací STOP.Nebo jen sebou hodí budík a nic víc.Pokud to ovlivní jen budík,budem hledat čidlo přímo na chladiči.Pak by to bylo blbé čidlo (zkratuje se,většinou bývá vevnitř prorezlé-prožrané),nebo se zkratují dráty k němu vedoucí.Nebo jen jeden drát,pokud čidlo přikostřuje.

Berte to jako můj pokus o teoretické řešení problému,pokud má někdo schéma,nebo praktickou zkušenost,poradil by lépe,než já.Čidla jsou různá:s jedním vývodem - přikostřují,se dvěma vývody - buď je na dvě teploty,nebo propojuje.Na feldě byl dvouvývodový a na dvě teploty.Už mě víc nenapadá.P806

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen jsem chtěl vědět, jestli má někdo u P809 2.0, 89KW r.v. 95 a digi klimatizací zapojeno teplotní čidlo namontované v chladiči pod vrchní hadicí. Mám ho tam namontované, ale el. se zásuvkou k němu nikde žádná. Jinak jsou ještě nějaká dvě čidla vedle sebe za tou vrchní hadicí, co vede z motoru přímo do chladiče, ale zezadu na pravé části motoru. Jsou sotva vidět, jedno je s modrým a druhé s hnědým plastem a obě jsou dvoupinové. Tam by mohla být příčina častého spínání. Ale přístup k nim šílený a na teplém motoru bych to ani nezkoušel. Zkusím zjistit, které je pro ukazatel teploty a ten druhý cvičně vyměním a uvidíme, zda se to zlepší. Zatím mi to spínání ventilátoru nijak nevadí, ale hlavně aby to v létě spínalo při vyšší teplotě motoru, kdy to spínat má.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za skvělý tip.... To by i vysvětlilo, proč nemám zapojené obyčejné čidlo v chladičí, když mám model s klimatizací. Zkoušel jsem to hnědé i modré čidlo odpojit prostříkat kontoxem a zatím se to spínání větráku při nižší teplotě motoru už neprojevuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,já zase při snaze vše vyfotit zjistil,že u mě je to asi jináč.V chladiči sice čidlo mám,ale jen jako záslepku (namontovali při výměně jako nejlevnější záslepku).Jinak na chladiči nic!A u termostatu něco je s jedním drátem jako vývod.Ale hranice teplot fungují - řídí to snad řídící jednotka?Nevím.

[upravil dne 21.1.08 Kubis]

post-0-14109598610439_thumb.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to máme stejné, jemom se díváš na špatné místo. Já mám místo záslepky na chladiči nezapojené čidlo. A to tebou popsané místo není ono. Směr je skoro stejný, ale musíš se dívat tak dva centimetry nad tím průzorem a čidla jsou zezadu motoru ( ako od řidiče). Mrkni tam, a uvidíš je ( hnědé a modré ), tak to hnědé by snad mělo být příčinou. Vyfotit to asi nepůjde, ale vidět by si tam mohl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 2 týdny později...

Když čtu o problikávání kontrolek teploty,tak mám asi opačnej problém. Mám asi poruchu ventilátoru,protože se občas neroztočí.(ten menší) Jednou jsem to v koloně uhřál až to ufouklo přes tlakový víčko a kontrolky ani neblikly. Jinak se mi teplota drží taky spíš níž.

P806 2.0Turbo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 let později...

Je to zelené relé 25A  ovládání ventilátoru ve skřínce mot prostoru. Jinak je tam taky přídavný rezistor vpředu u ventilátoru a tam bych se taky podíval, pokud bude relé v pořádku. Bývají tam upadené dráty a zoxidovaný konektor, případně přímo na ventilátoru. Funguje klimatizace pokud ji máš?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Zdravím pánové. tak já mam snad všechny zde uvedené závady :roll. Občas blikne červená u teploměru (80C) a červená stop.

Poslední dobou leze teplota přes 90C, obě sahary běží za chvili po nastartování.:o

na co se zaměřit a podívat. díky za rady. :bacha

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Základ: je to dobře odvzdušněné na všech místech?

 

A teď jsem si vzpomněl: měl jsem tak trochu problémy s chladící soustavou a vyřešilo to jiné víčko na expanzce….

Upraveno uživatelem Hafity
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...