Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Olej ve svíčkách peugeot 307 1,6


tommek

Recommended Posts

Dobrý den , můžu poprosit o radu . Auto přestalo startovat , po vyndání svíček jsem zjistil , že je olej ve svíčkách a v té liště . Nevíte na co se mám zaměřit? Do teď jezdilo normálně , na diagnostice to žádnou chybu nehlásí . Děkuji za odpovědi  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@pesastor Jenže transformátory nemají gumový nástavce , který ten olej v pohodě rozleptá a tím se změní izolační vlastnosti nástavce . Alternátor zas nevyrábí vysoký napětí , takže tam průraz asi nehrozí a tvrdit o oleji , kterej je plnej karbonu , různejch kovovejch částeček a obrusu z motoru , že je nevodivej , bych se moc neodvažoval tvrdit ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do výměny oleje jsem měl ještě 2000 km vyměnil jsem zapalovací modul , svíčky , palivový filtr čerpadlo vrčí . Po 20 minutách startování auto chytlo ujeto 50 km zahřátý normálně startuje , dnes jsem to opět nenatočil chytne zase na 5 vteřin a jinak nic . Můžou to dělat vstřiky nebo nějaké čidlo? Diagnostika opět neukazuje žádnou závadu    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, pesastor napsal:

JESTLI je to JEN olej, tak by se nemelo zapalovacimu modulu nic stat: teorie - olej je NEVODIVEJ, viz treba olejove VN transformatory v rozvodnach, nebo alternatory bezici v olejove lazni u motorek:myslim

V podststě je olej nevodivej, ale také i vzduch za normálních okolností. Přitom dojde k přeskoku jiskry na elektrodě při 22KV a pak už záleží, co má menší/větší odpor (1mm na elektrodě nebo vrstva oleje kolem dokola izolátoru). Neměřil jsem to nikdy, ale ona ti sjede jiskra i po izolátoru, když je velká vlhkost. Pak to na izolátoru dělá takovej oranžovej prstenec. 

Merny odpor motoroveho oleje 10^16 az 10^19 Ωmm2m-1. Merny odpor vzduchu se blizi nekonecnu.

Dielektricka konstanta oleje je 2,2, vzduchu pak 1.

Zjednodusene tzn. ze olej ma mensi merny odpor nez vzduch. Pokud vezmes 2 stejne svicky a jednu zamontujes do vzduchove kapsy a druhou do kapsy s olejem, tak ta v oleji bude potrebovat k prurazu mezi elektrodama mensi energii. Velice znednodusene. Ono to je slozitejsi, sam to neznam vse dopodrobna, ale zhruba nejaka informacni hodnota snad je. Dalsi faktory jako tlak, frekvence, slozeni smesi dielektrika, vse ma nejaky vliv.

Alternator/magneto v oleji- ano, ale tam neni takrka zadne vysoke napeti (rozkmit 120V neni nic vuci 22KV na svicce).

Upraveno uživatelem inoxing
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎25‎.‎11‎.‎2018 at 13:30, pesastor napsal:

@tommek  metoda "vymenkar"je dobra akorat pro prodejce dilu: chaoticke meneni cehokoli jak vidno neprinasi uspech. Ono to zname JEN V MERENI JE NASE SPASENI ma neco do sebe!!!:myslim   

Zapalovací modul jsem vyměnil , protože byl prasklý a myslel jsem , že to bude tím svíčky byli pod olejem včera to poprvé ukázalo diagnostiku . jsou tam 3 chyby čidlo rychlosti tím to asi nebude čidlo klikového hřídele a nějaká chyba U 1118 to musím zjistit co to je   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čidlo klikového hřídele. Buď kabeláž (chybí společná kostra, společné napájení nebo signal out) nebo samotný snímač. Bez funkčního signálu od tohoto snímače to nikdy nemůže nastartovat, snímač vačky tady není, není čím jiným nahradit signál o poloze natočení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...