Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Názor na výměnu komplet spojky


Návštěvník

Recommended Posts

10 hodin asi tak ano, tady berou pokud vzpomínám 460 na hodinu vč. daně. Z přineseného materiálu nedělají.

Taky jde o to, zda dotyčný tuto opravu dělá pravidelně, tzn. dělal ji už např. 50 x. A má už vyzkoušené, kterou značku si objednat - ne nejlevnější a ne nejdražší.

Tak hodně štěstí. Tušil jsem, že můj návrh neprojde. Tak aspoň zopakuju moje heslo, po asi 1000 úspěšných opravách firemních aut v uvedeném servise: Existuje jediný problém: jak to auto dostat na dvůr tohoto servisu, pak už je vše OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V nejbližší době mě čeká výměna spojkové sady (vyměním rozvnou i dvouhmotu). Občas kluzne u zařazené 5 nebo 6 při prudším zrychlování.

Zjišťoval jsem ceny v servisech v okolí a nejčastěji se pohybovala do 11tis spojková sada+práce a za setrvačník dalších 10tis navíc. Již delší dobu se nemůžu rozhodnout jestli to nechat vše čistě na servisu a nebo si koupit sadu se setrvákem a v servisu si to nechat jen vyměnit. Sadu se setrvačníkem jde pořídit za 7-8tis což mě přesvědčilo o tom, že si materiál koupím sám a nechám si to vyměnit v servisu (v jednom jsou ochotní udělat výměnu i z dovezeného materiálu).

Jediné co teď řeším je jestli koupit LUK, Sachs nebo Valeo (ke kterému jsem ale nenašel dostupný setrvačník)

Má někdo skušenosti se Sachsem nebo LUKem?

 

Moje auto: P407 2,0 HDi 135 RHR 100kW - nájezd 245tis km (nejspíš na origo spojku).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tady v Mostě našel jeden servis, kde mi udělají tuto výměnu za 28 tisíc se vším všudy. Potom je tu ještě další servis, kde si řekli 38 tisíc za materiál a  za práci 2500 Kč a když si přivezu vlastní materiál, tak chtějí za práci 5 tisíc. Ještě v jiném servise jsem se bavil o značkách spojek. Říkali, že je jedno jakou koupím značku, že je to stejně vždycky LUK, že na to mají jakýsi patent. Jestli je to pravda nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarád měl právě zhruba před rokem problém se spojkovou sadou LUK. Po necelích 1000km mu začala mlátit dvouhmota, kterou dával taky novou. Nakonec tam dal Sachs a jezdí do teď bez problémů. Bylo to ale u dvojkové Octávky.

Trochu mě to ale znejistilo... Byl to možná jen vadný kus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎23‎.‎11‎.‎2018 at 13:13, Charlie 1 napsal:

Většina Garazniku ty díly neumí reklamovat,udělá že to posle a že se reklamace zamítla....

Existují i garážníci s živnosťákem, kde tento problém není.... U jednoho takového občas brigádně vypomáhám a zrovna spojek jsme spolu udělali mraky.... Ovšem z donesených dílů nedělá, jedním z důvodů je špatná zkušenost, když zákazník doveze špatný díl a auto se tím pádem na heveru zasekne.... Ale zrovna dnes říkal, že do konce roku už nic nebere....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Nik88 já jsem dával na RHR sadu LUK od zdejšího člena @badisak.

Napiš mu VIN a on Ti nabídne přesně co Ti bude pasovat za velice rozumné ceny. Výměnu mi provedl mechanik u nás (jezdím k němu už mnoho let, takže nebyl problém)

Od výměny mám najeto cca 50kkm a pohoda (ťuk ťuk)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Mon Nov 26 2018 at 12:43, Nik88 napsal:

Kamarád měl právě zhruba před rokem problém se spojkovou sadou LUK. Po necelích 1000km mu začala mlátit dvouhmota, kterou dával taky novou. Nakonec tam dal Sachs a jezdí do teď bez problémů. Bylo to ale u dvojkové Octávky.

Trochu mě to ale znejistilo... Byl to možná jen vadný kus.

To dělají repasované sady Luk, pokud jsou nové, tak pohoda, tak mi to říkal i v servisu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak konečně mám spojku vyměněnou (samotná spojka, ložisko, setrvačník, spojkový válec). Rozhodl jsem se pro značku LUK. Výměna trvala trochu déle, protože nešly dolů šrouby. Byly zarezlé a jeden se musel odřezat. Auto jede konečně jak má, nikde nic necvaká a pedál se vrací jak má. A konečná cena byla 23.500 Kč. V autorizovaném mi řekli 50 tisíc s tím, že se tam může najít ještě něco jiného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...