Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Názor na výměnu komplet spojky


Návštěvník

Recommended Posts

Ahoj všichni.

Začalo mi v motoru něco klepat a zasekávat se pedál spojky. Navštívil jsem autorizovaný servis. Zde mi bylo řečeno, že mám špatný hlavní spojkový válec a to klepání (cvakání) v motoru, že to vydává setrvačník. A když už se tohle všechno bude dělat, tak rovnou udělat ložisko a spojku. Udělali mi kalkulaci a je to cca 50.000 Kč. V jiném servisu je to cca 35 až 40 tisíc. A tady bych rád znal Váš názor. Nechat udělat spojku nebo se auta zbavit. Mám 407 SW, r.v. 2007, 2.2 HDi biturbo 125 kW. S autem jsem velmi spokojený, jede to, je to pohodlný. Doteď bez jakýchkoliv problémů. Zatím u mě převládá názor spojku udělat. Jinak mi v autorizovaným servise nabídli leasing na nové auto s tím, že mi tohle vykoupí za zůstatkovou cenu. Raději jsem se ani neptal, kolik je ta zůstatková cena.

Díky za Vaše názory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obeslal jsem jsem servisy v okolí. Ještě nemám odpověď od všech, ale v průměru si řekli kolem 35 tisíc. A samozřejmě bych nechal udělat tu spojku komplet, když už by to bylo rozebraný. Auto si právě chci nechat. Jsem s ním spokojenej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mno, těch 30, max. 35 je už jiná cena než 50...:myslim, jinak spojka se dělá jen jednou, co vlastníš auto, takže tak..., zkusil bych ještě zjistit cenu materiálu (náhr. dílů) třeba u našeho člena -badisak-, jinak cena samotné výměny spojky max. cca 6 tisíc korun

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už si cenu zjišťoval. Vešel bych se do 20 tisíc. v autodily-cardo.cz dokonce 17 tisíc za sachs nebo luk. Jen nevím jak by se v servisu dívali na to, že si vezu vlastní věci. A cena 6000 za práci je slušná cena. V autorizáku si za práci naúčtovali právě 12 tisíc a materiál 38 tisíc a ještě vyhrožovali, když se při výměně nevšimnou něčeho dalšího. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, ozzy56 napsal:

jinak spojka se dělá jen jednou, co vlastníš auto,

Já teda u své 406tky ji dělal 2x ;)

A k nošení si vlastních dílů do servisu se ani nebudu vyjadřovat :blicismajlik Pokud by to nebyly nějaké speciální díly.

Upraveno uživatelem Péťa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, RayPro napsal:

Já už si cenu zjišťoval. Vešel bych se do 20 tisíc. v autodily-cardo.cz dokonce 17 tisíc za sachs nebo luk. Jen nevím jak by se v servisu dívali na to, že si vezu vlastní věci. A cena 6000 za práci je slušná cena. V autorizáku si za práci naúčtovali právě 12 tisíc a materiál 38 tisíc a ještě vyhrožovali, když se při výměně nevšimnou něčeho dalšího. 

Na Ulysse 2,2hdi šestikvalt jsem to tady u nás v jc pořídil v servise za necelých 22000kc včetně práce , komplet spojka včetně dvouhmoty a hlavní spojkovy válec k tomu. Prihledl k tomu, že mu tam vozím služební.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Péťa napsal:

A k nošení si vlastních dílů do servisu se ani nebudu vyjadřovat :blicismajlik Pokud by to nebyly nějaké speciální díly.

Proč ne? Já takhle díky doporučení od @Scratch funguju s výjimkami (kdy se spěchalo nebo byl na dovolené) u jednoho mechanika 4 roky, platím mu jen za práci a nikdy jsem neslyšel křivého slova. Samozřejmě nemám u něj záruku na díl, ale jen na montáž. Že tam ten díl fakt patří si musím hlídat sám. 

Upraveno uživatelem StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapyy, asi tak--nenapadlo by mě domlouvat svoje náhr. díly v autorizáku, ale v neautorizovaném servisu nemám problém se zeptat, tím méně u garážníka,  můžete taky zjistit, že konkrétní díl seženou levněji

prostě líná huba, holé neštěstí :), to platí za každého režimu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Péťa

s tím přívěsným vozíkem to chápu, taky mám tu zkušenost i od rodiny a známých--osobně když tahám vozíkem něco na chatu, tak už necouvám složitě a navíc do kopce s vozíkem na přesné místo složení, ale zůstanu stát u branky a odvozím to třeba kolečkem, néé že bych měl problém s couváním (jezdil jsem s tatrou s vlekem a tam jde couvání hůř), ale nechci měnit spojku po 50 tisících, jako soused na chatě (VW Passat)

prostě ty dnešní spojky už nejsou co bejvalo, couval jsem tam kdysi jak se chata stavěla se Š 120, vozíky plné štěrku, písku a spojka neměla problém

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud by ses chtěl projet, domluv se tady v Zábřehu, tel 583 411 572. Zeptej se na cenu a zda to udělají za jeden den. U opravy můžeš být, zeptáš se a dostaneš vysvětlení, co a proč se dělá. Kdybys časně ráno vyrazil, večer jsi doma. (Kdysi jsem takto na otočku jezdil Čechy každý den, např. jednání v Mostu v 7 ráno, Tachov, Stříbro atd....)

Návrh samozřejmě nemusíš akceptovat. Ale když už je možnost ušetřit 10 t. za jeden den cesty...

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, P607Olda napsal:

Pokud by ses chtěl projet, domluv se tady v Zábřehu, tel 583 411 572. Zeptej se na cenu a zda to udělají za jeden den. U opravy můžeš být, zeptáš se a dostaneš vysvětlení, co a proč se dělá. Kdybys časně ráno vyrazil, večer jsi doma. (Kdysi jsem takto na otočku jezdil Čechy každý den, např. jednání v Mostu v 7 ráno, Tachov, Stříbro atd....)

Díky za tip, ale přece jen je to trochu z ruky. Snad nějaký ten servis najdu tady někde v Mostě nebo kolem něj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, StibTo napsal:

Proč ne? Já takhle díky doporučení od @Scratch funguju s výjimkami (kdy se spěchalo nebo byl na dovolené) u jednoho mechanika 4 roky, platím mu jen za práci a nikdy jsem neslyšel křivého slova. Samozřejmě nemám u něj záruku na díl, ale jen na montáž. Že tam ten díl fakt patří si musím hlídat sám. 

Většina Garazniku ty díly neumí reklamovat,udělá že to posle a že se reklamace zamítla....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...