Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Automatické stěrače 406 D8


Blix

Recommended Posts

Ahoj, mám na páčce polohu AUTO, na skle svítící sensor, ale když dám páčku do polohy auto tak stěrače jedou normálně na pomalý přerušovaný interval jak v obyčejném autě. Přijde mi jakoby to někdo schválně předělal.

 

Poradíte mi po čem se dívat a jak zprovoznit automatiku ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikdo to nepředělal, tohle dělá pokud je špatný gelový polštářek mezi sklem a senzorem, nebo tam třeba vubec není. Stav se v autoskle a oni by měli být schopni tam vložit nový.

Ted ten senzor vlastně vubec nefunguje, nemá odezvu ze skla, tak jede jen v nouzovem režimu jako obyčejný interval.

@ozzy56

Prostě nereaguje na déšť, a nezastaví se pokud neprší, jede pořád v intervalech

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 1 měsíc později...

Čistil jsem ty gelové polštářky, kontroloval to ale furt nefungoval.

Tak jsem koupil jiný funkční sensor ale zatímco na příjímací straně gel krásně přilnul ke sklu a sensoru, na vysílací straně je vidět jak polštářek pořádně nedoléhá ani na jednu stranu. Funguje to ale pokud sensorem trošku pohnu stěrače se hned zblázní. Na pořádné přilnutí je potřeba potlačit absurdní silou, přijde mi že přilnutí brání ty dva výstupky vedle gelu.. ještě si s tím pohraju..

Zajímavé je že i když jsou oba sensory stejného kat. čísla, výrobce a jen 3 měsíce výroby od sebe jsou každý jiný a svítí i jinou barvou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 A jsou na skle dobre nalepeny ty kovovy drzacky? Neprekazi spravnemu pritlaceni nejaky pretekly zbytky lepidla, pripadne nacvakava se ten senzor na ten drzacek spravne? Je to divny, i kdyz jsem si to kdysi dodelaval na obyc sklo, ktery puvodne bylo bez senzoru a okynka pro nej, tak mi to fungovalo dobre (drzacky jsem tenkrat dolepoval lepidlem na zpetna zrcatka)

Barva svetla senzoru se lisi, nekdy je zeleny, nekdy zluty, to nehraje roli, asi bylo vic dodavatelu. Byva tam jeste uvedena verze HW a SW a ty se lisi i u skoro stejnych datumu vyroby

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsou! Jak to borec lepil tak mu skrz dírky drzacku protekl přebytek lepidla a udělal kuličky, blbý milimetr, zarovnal jsem to a je to perfekt! Tipuju že ten můj původní sensor je dobrý ... nevím že sem si toho nevšiml, je fakt že sem to teď asi poprvé viděl ve dne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...