Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co do obýváku - lino nebo koberec?


OK406

Koberec nebo lino do obývacího pokoje?  

17 hlasů

  1. 1. Kdo co preferujete?


  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

Zařizuji si se synem obývák v baráku a nevím co dát na podlahu, zdali koberec nebo lino. Podlaha je z osb desek. Co jsem se ptal, tak většinou prosazují lino a to mimo jiné skrze snadnější údržby. Proto bych se Vás zeptal, co máte doma v obýváku, zdali koberec nebo lino. Děkuji za rady.

Upraveno uživatelem Béďa
Přidáno hlasování ;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lino nevím, ale tuším ZIMU

při rekonstrukci bytu chtěla manželka plovoucí podlahu, já koberec, v prvním kole vyhrála žena--dala se plovoučka :(, ovšem hned následující zimu mi byla zima od noh (já to říkal předem), takže se na plovoučku se dal koberec od zdi ke zdi :super, teď jsem spokojený, jen to stálo o nějaké tisíce víc...:)

v létě chodím doma bos, v zimě v ponožkách

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My teď dávali PVC podlahu, imitace bílého dřeva i s lehkou strukturou dřeva - je trošku drsné a zatím bez problému. Výrobce tarkett, nášlap 0,45mm, síla podlahy 3mm. Ale mám pod tím betonovou podlahu + nivelační hmotu. Doma chodím také buď bos, nebo v ponožkách a zima mi od toho nepřijde, ale mám to v patře a v místnosti cca 24st.v zimě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, OK406 napsal:

podlaha je dřevěná a na ní jsem dal osb desky

Teda jestli máš dřevěnou podlahu, myslím prkna. tak jsi na to desky vůbec neměl dávat. Prkna zrenovovat a máš nejlepší podlahu, jaká může bejt hned po parketách
A abych odpověděl na dotaz, tak kde je to možný tam dáváme vinyl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě koberec..., přesně názor jako Charlie... 😁 dlažbu neuklidim 2 dny a vypadá jak když nebyla uklizená tejden... lux je rychlejší než voda... koberec mě hřeje.., barák přízemí beton dlažba a v obýváku na ní leží koberec... cca 21-23'C

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodně lino, koberec mě už nesmí do baráku, snad jen jako dekorace nějaký kousek. Lino když koupíš nějaký poctivý, třeba za 300 a víc tak už je poctivý a teplý. Jinak jeden podlahář pod to ještě dává klasickej mirelon 0.3mm a je to krásně měkký a teplý, ale otázka je jak dlouho ten mirelon pod tím vydrží. Ale za mě rozhodně lino, v kobercu se jen drží bordel a prach. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas s Weri. Ať uděláš co uděláš, pokud nemáš podlahové vytápění , tak je od lina i plovoučky zima na nohy. Pokud nejsi Eskymák ponožky tě nazáchrání. samozřejmě pokud máš nohy nahoře a jen přeběhneš na WC a zpět , tak ti nohy neprochladnou. Ale zkus je mít hodinku položené na podlaze . . .  :bojim   Jak píše Weri , luxovat koberec je sice opruz , ale pořád lepší než každý druhý den stahovat prach a chlupy z hladkých povrchů.  :bacha

Za mne ještě celkem rozumný kompromis - Plovoučka či lino a jen před sedačku dát pod nohy lokálně koberec. Tak to má v novém bytě dcera jen u sedačky pod stolkem a je to fajn :papa

Upraveno uživatelem Klemoň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to ano, ale to je účel koberce totiž. Omezuje v místnosti prach aby poletoval. Takže ho nedýcháme. Narozdíl od hladkých povrchů. Takže myslím, že koberec není plně nahraditelný. Je to pak hlavně o pracnosti úklidu a tady je minus.

 

Upraveno uživatelem Espero
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, brixtr napsal:

imitace plovoučky,viz foto 

My bydlime v 5tem patře takze mozna trochu rozdil v teplote ale jinak akorat max ponozky ted v tehle teplotach :)

 

 

To máš Vinyl, ne? My máme vinyl, v prvním baráku jsme měli lino Novilon - zátěžové, ale vinyl je hezčí, příjemnější na dotek, nicméně na úklid je horší než lino - nemá to rovný povrch je to imitace dřeva. Sice dražší než lino, ale vzhledově a pocitově lepší. A taky jednoduché na případnou opravu.

Upraveno uživatelem brixtr
Odstraněné obrázky z citace :P
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Zodiak

jj přesně, proto jsem psal že už bych do koberce nešel.. sice je na tom vidět prach a každé smítko ale zase na druhou stranu.. když se ti podaří rozlít kafe, nebo něco jiného tekutého tak z koberce se po... :D 

na to já jsem expert :( :D 

Upraveno uživatelem brixtr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...