Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P406 "specifická" oprava páčky blinkru


Autoškolič Dodo

Recommended Posts

Nevím, jestli zakládat nové téma, ale když jsem v prosinci koupil 406, tak jsem řešil stejný problém. Páčka přepadávala dolů. Jen jsem oddělal plastový kryty, co jsou kolem tyče řízení a vytunil páčku jednoduchým způsobem.

Hned jsem to sem nedával, protože jsem ani nevěřil, že tato "OPRAVA" bude tak dlouho a tak bezproblémově fungovat.

Ivestice je obrovská a je potřeba hafo speciálního nářadí a speciální opravnou sadu.

Vše, co potřebujete k opravě je na této fotce:

2080185374_IMG_20180714_1841421.thumb.jpg.1dd95b7286ea0e8cf6914c87af2ac3c8.jpg

 

Myslím, že z druhého obrázku je už vše jasné.

(Pro rejpaly. Ano propiska na první fotce je pouze ilustrační :D)

 

1170699060_IMG_20180519_1421001.thumb.jpg.495ea704830acb5b734cd0e3208eb468.jpg

 

Pro ty, co jim to jasné není.

Plátkem nařízneme plast nad páčkou blinkru. Do toho zářezu vlepíme ideálně plastickým lepidlem ulomenou kovovou sponu z propisky a nejlépe nějakým provázkem z umělotiny, co není náchylný k prodření podvážeme páčku. Blinkr je sice pořád takový měkký při přepínání, ale páčka nepřepadává a funguje jak má. Konkrétně mě už 8 měsíců bez jakéhokoliv dalšího zásahu.

Oprava trvala ukrutných 25 minut, ze kterých jsem cca 10-15 minut ladil správnou délku provázku.

Myslel jsem, že je to oprava jen nouzová tak maximálně na měsíc, ale jak to vypadá, pokud se vnitřek páčky totálně nevysype, půjde takhle na vrakáč :roker.

 

Upraveno uživatelem Autoškolič Dodo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože jsem to řešil v době, kdy jsem netušil, že jde sehnat nějaká opravná sada.Víš @Charlie 1 píšu to všude a není to chlubení. Nemělo by to tak být, ale napíšu to i tady. Pracuju v Německu. V pátek, kdy odstavím kolem sedmé večer kamion po 9 hodinách řízení (s nakládkama a vykládkama 13- 15 hodin pracovního procesu), přesednu do osobáku a jedu ještě 500 km domů. Přijíždím obvykle v sobotu ve 2 hodiny ráno. Do práce jedu v neděli kolem semé večer. Doma mám 2letýho kluka. Fakt jsem v době, kdy jsem dával toto auto do použitelného stavu, abych se na něho mohl spolehnout neztrácel čas touto závadou. Toto byla ale věc, která mě opravdu rozčilovala a ja to tímto způsobem během půl hodiny opravil. Od té doby to funguje. Když si spočítám čas, který bych strávil studiem na internetu, jestli se to dá opravit a není nutný to kupovat nový, hledáním, kde se to kupuje a pak vlastní rozborkou a zborkou toto opravoval, tak jsem fakt neměl v plánu tímto zabíjet těch X hodin (i kdyby to byly jen 2 hodiny), co by toto všechno dohromady trvalo. Toto byloza 30 minut hotový a ten den. Vidět to není a je to funkční. Ušetřil ujsem 100 kč a hafo času, kterej jsem věnoval rodině. 

Nekoupil jsem leštěnku. Je to auto na ježdění do práce a fakt nemám čas na řešení všeho na 100%, co nesouvisí s bezpečnou jízdou nebo spolehlivostí, abych někde nezůstal viset.

Upraveno uživatelem Autoškolič Dodo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Myslím, že to tady cca od toho 14/7/2018 nesouvisí s P407, ale P406 a protože to je mnou založené vlákno poprosil bych moderátora o oddělení. Děkuji 😏

Upraveno uživatelem StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Péťa changed the title to P406 "specifická" oprava páčky blinkru

Já hodnotím kladně, stejně jako vstrčit kousek molitanu zvenku pod páčku - taky dobře funguje. Ne každý má chuť a čas odpojovat airbag, sundávat volant, rozebírat COM a následně páčku.

Tím molitanem si to opraví i člověk bez technických schopností.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě že je to věc každého jak opravuje svoje auto.  A svým způsobem by to mělo být druhým lidem jedno jak to ten který dělá. Nejsem velký příznivce takovéhoto stylu oprav. Ale chápu že pro dotyčného to bylo okamžité řešení které nestálo moc peněz ani času. A chápu i to že ten čas který ušetřil touto opravou raději věnoval rodině.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...