Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 406 break nefunguje kurenie na nohy


Marone

Recommended Posts

Zdravim.

Prosim o radu a pomoc, mam peugeot 406, rok vyroby 2000, 1.8 benzin, 81kw. Nefunguje mi kurenie na nohy, kedze sa blizi zima, dost to komplikuje dlhsie cestovanie. Ide mi teply vzduch ale len priamo z fukarov z palubovky a smerom na predne sklo. Skusal som stlacat a prepinat kde sa nastavuje z kade ma ist vzduch, vsetko reaguje ale s fukanim na nohy sa nic nedeje. Nie je nieco zablokovane? Alebo nieco pokazene?

Prosim o tipy alebo nejake skusenosti.

Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem byl v Hradci Kralove cca 35km - rano kolem 8hod venku teplota cca +3°C v aute cca +5°c mereno vzadu na tunelu viz foto toho takoveho jako teplomeru.
Nase nastaveni na zimu je na fotkach
Krajni vydech otevreny naplno ale smerovany na sklo prostredni zavrene pripadne jen malicko pootevrene.
Na panelu klima vse smerovano dolu a dole mame z "nejakeho plast. profilu takovou vzperu pro ten "dekl" ze spodu palubky - tam co jsou vydechy dole.
Teplota nastavena ted na 23 - 24°C dale pak v zime kdyz hodne mrzne tak na 25 malo kdy na vic .... stale na "AUTO" bez klima tu poustime jen pro odmlzeni skel.
Ale zadna "hitparada" to proste neni.

Zkuzte a pripadne napiste jak se to chova "VAM"

Nastaveni topeni P406.jpg

Upraveno uživatelem Lihous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Málo proudí voda? Zavzdušněno, nebo usazeniny uvnitř topení? Tzn. zda je vzduch opravdu horký aspoň na skla? Změř jeho teplotu, v nejteplejším místě. Záleží na tom, jak rychle jede ventilátor? Měl jsem tady případ, že na minimum ventilátoru šel vzduch teplý, ale na větší rychlost se nestačil ohřát a šel ledový - bylo ucpané topení uvniř, usazeniny ve vodě.

Málo proudí vzduch? Není uškrcená hadice, která vede dolů?

406 na nohy netopila moc (aspoň tedy před faceliftem), ale tím ucpáním vývodů na tvář se dalo dosáhnout rozumného topení.

Tak hledej, na to přijdeš.

Teplota vody je OK? tedy asi 80 až 90 stupňů?

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hdi proste netopi tak jak topila 1.8 16v tam to bolo niekedy az neprijemne  a bolo treba uberat .na 1.8 sa  mi spustala sahara aj v zime v krizovatkach , cize tepla na topenie bolo prebytok 

v hdi je ho nedostatok  zapnem topenie  naplno a hned vidim jak pada rucicka teplomeru ,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A proc to nenechate na "AUTO" nevim ale prijde me pustit ventilator na MAX. "zbytecne" na odmlzeni oken mame polohu "okna + klima" a dal je to spis na nastavene automatice - uz jsem to nekde psal ale v zime
nepredpokladali ze budu jezdit v kratasech a tilku - tak proc chtit po 10min vymrzleho auta +30°C ???
Naopak pozvolne vytapeni je Ok - a pokud chci teplo hned po nasednuti mame takove to zarizeni a rikaji mu "nezavisle topeni" moc pekna vecicka prave na zimu :D

Prosim berte tento prispevek s nadhledem ......

A nastaveni na panelu je potreba urcite vic jak 23°C jinak to opravdu nechce topit.
To je taky zvlastnost tohoto stroje  - resilo se to jinde ale pro priznivce tepla klidne +25 - 26°C a urcite motor netrapit podtacenim - pak se tepla proste nelze dockat .....

Upraveno uživatelem Lihous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dam len teplotu na max (pokusne) normalne davam tak  20.5  a ventilator tak na pol-vykonu(na max nedavam vadi mi ten fukot)a tiez  aby mi to neovplyvnovalo moc teplotu motora 

automat vypinam lebo klima nejde, niekedy nevipinam ked sa ponahlam 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi to nedalo a včera jsem otestoval topení na svém autě a hlavně to foukání na nohy. Je fakt, že aby to opravdu foukalo na nohy, je třeba kromě patřičného nastavení na panelu také povypínat všechny průduchy. Stačí jeden otevřít a proud na nohy je poloviční a možná ani to ne. A po ohřátí vody na 90° mi teda přišlo, že foukal dostatečně teplý vzduch i na nohy. Po přepnutí na čelní sklo nebo průduchy teda foukal o trošičku teplejší, ale zas takový rozdíl to teda nebyl. 

A ještě jedna věc, které jsem si všimnul okamžitě po přesednutí ze 405 do 406. Pokud je úplně vypnuté topení na nohy, tak na nohy sálá hrozný chlad, přitom tam ale odnikud neprofukuje. To jsem teda u 405 nezažil. Nevím, jestli mi tam nechybí nějaká izolace na příčce mezi motorem a kabinou...máte tam někdo něco víc? 

Jinak nastavení teploty mám 22° a bohatě to stačí. 

@Lihous Ty máš určitě podle tvých příspěvků 406 prolezlou do posledního šroubku, tak předpokládám, že čidlo teploty kabiny, co máme nad hlavou, jsi už nejednou čistil... Mě dost udivuje, že musíš dát >24°, aby to topilo.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cidlo je cistene vcetne ventilatorku - nekde je i prispevek na foru.
A proc tak moc ?? Nevim ale na 22°C je v zime spis chladno abych si "ohral" nohy 23 - 24°C jsou vice mene nutnosti.
Nekde se to tady taky resilo a neni problem udelat "badani" a vytvorit nejaky zaznam teploty mysleno jaky nam posila RJ z topeni vuci nastavene na panelu a pak nekde v prostoru.
Nic mene dalsim faktorem je i cidlo primo na palubce jinak klasicka "fyzyka" teplo jde nahoru tak si poustim dolu a zima pada dolu tak si ho poustim obracene v lete ....
A cim rychleji dosahnu nejake teploty treba 24°C tak automatika nastavuje klapky na mensi teplotu ....
Ono je dobre kouknout do kufru za koberec jsou tam takove vydechy na bocich /kombik/ a na nich gum.clona? ci jak to lajcky nazvat - pro odvetravani interieru a pokud toto nefunguje  - vetsinou jsou odlepene a utika vzduchu
moc pak muze byt "pruvan" nicmene oprava v nasem pripade byla namisto plast prichytek klasicky sroubek s matickou.
Zda to funguje jak ma staci nekde v garazi prudceji otevrit dvere - samozrejme zavrena okna ;)  a melo by se ozvat takove tlumene "bouchnuti" tak je nekde tady na foru prispevek.

 

28042012363.jpg

Upraveno uživatelem Lihous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano napsal jsem hloupost pri zavreni jak pise ozzy56 - ze by nocni ....   :myslim nicmene pokud jede ventilator na max pretlak unika prave tudy.
K tomu chladu - napada me snad jen ta gumova manzeta kolem volantove tyce - poskozena zpuchrela kdyby nebyla tak to bude hodne slyset ....??

Ale zdaleka nejsem tady sam kdo ma P406 pojitou .... Ja si delal jen to cobylo nutne a co nas tak nejak trosku stvalo.

 

Upraveno uživatelem Lihous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teraz ked uz prituhuje tak sa mi zda ze slaba teplota ide z kurenia. Motor pekne nahreje na 90 stupnov ale vysledna teplota do vnutra nic moc. Prosim za tip kde je cidlo ktore snima teplotu v aute? Ja vacsinou mam stale na automatiku kurenie. Dakujem. Este som rozmyslal nad vymenou nemrzmucej kvapaliny, precistenim radiatora ze cez pustim prud vody a po naplneni odvzdusnim. Co vy nato?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když máš teplotu vody na 90, zkoušel jsi teplotu obou hadic, co jdou do topení (za motorem), neměl bys na nich udržet ruce (po dobu zkoušky zapni ventilátor topení)

pokud budou mít ty hadice rozdílnou teplotu, zkus radiátor vyčistit proudem vody (opačně), ale asi to nepomůže, jestli je radiátor plný bordelu a usazenin

topení odvzdušněné je??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusit nastavit vestsi teplotu klidne na max - je to stejne ??

Nam dnes s predehrevem nezavisleho topeni cca 10min pri -7°C bylo vzadu po 15km peknych  +12°C ..... ale byla pravda ze pokud mam topeni jen dolu jsou zadni bocni okna spis zapocene.

 

Upraveno uživatelem Lihous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neskusal som odvzusnit. Ale je to dobry napad. Teplotu mam na max a je to naozaj nic moc. Najhorsie je ze nemam teplomer s ktorym by som to zmeral ale pocitovo velmi slabe 😔 Predtym co som mal auto som menil radiator kurenia v zime a pravdu povediac urcite nie v zime😂 nemam vhodnu garaz na taketo veci 😔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...