Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Thalie od Šumperka do Žamberka, auto za 25tis.Kč


radim.1008

Recommended Posts

  • O 3 týdny později...

Napíšu jak to šlo dál. Auto přezuto na dva nové Vraníky a dva loňské z Fiatu. Vyměněný olej, filtry, manžeta na poloose a čepy řízení. Vypuštěna rezavá destilka z chladiče a daný fridex. Změřený dobíjení, vyměněna baterka, stará se udržela tři dny a zprovozněn klakson. :roll V budoucnu, které podle mě není tak daleko to bude chtít nový ramena, ty jsou fest ohnilý. Pod víčkem oleje byl nános šlemu a kapice vody. Tak se uvidí, jestli jde voda do oleje. :myslim:roll Jo ještě se musí opravit elektrika na zásuvce, svítí půlka vleku, na jiné svítí celý. :D

Edit: Ještě jsem zapomněl na výfuk, který je ve spojích netěsný a očazený. V budoucnu bude chtít výměnu. No co chtít po autě za 25k. :roll

received_256541601687265.jpeg

Upraveno uživatelem radim.1008
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No uvidí se, co z toho bude. Jako je podezřelá ta holá destilka v chladiči. Před servisem auto po zahřátí po otevření kapoty smrdělo, jakoby se něco pálilo. :myslim Olda mi popsal stav auta po venku. A to je celkem pěkný, až na jeden větší dolik v zadním levým blatníku. 

Upraveno uživatelem MJSytic
korekce filtru slov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Pe.Tr napsal:

hm a ten popis v sz od Oldy info o stavu motoru neobsahoval ? jako rezava voda a šlem pod víčkem motoru..... :myslim

Příště se vykašlu na nějaké prohlídky auta, zvláště když je za 25 t., to znamená zhruba za 7% původní hodnoty. (zkus koupit jakékoli jiné zboží za 7%, např. pivo za 1 korunu nebo oběd za 13 korun)

Aby mě tady ještě někdo rozebíral, že jsem nezkontroloval kompletní technický stav. Tatík se pod víčko a do nádržky nepodíval, než vydal peníze? A na ostatní závady?

Vyměň motor (nějakých 10000 i s prací) a budeš mít po starosti. Auto za 25 t se kupuje s takovým rizikem.

 

PS: ještě upřesním: Název tohoto vlákna odkazuje na jiný bazar, než byla tato Thalia.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ti to Oldo rozhodně nemám za zlé, jsem rád, že jsi se na to stavil podívat. U koupi jsem kvůli zlomené noze nebyl, tak nevím jestli se díval. Máš pravdu, u takovéto koupi je to riziko, sám jsem byl proti tohle kupovat. Ale co, už mu to stojí před barákem a nějaká investice na tom ještě bude. I když je to jenom auto na cestu do práce do lomu, na zahradu a po městě na 3-4 roky, než půjde do důchodu. Víc bych to nerozebíral. :papa 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevím, já Thalii měl ten poslední typ, někdy v letech 2012 až 14, koupenou novou avšak s brutální slevou, protože někdo si to objednal i s doplňkovou výbavou a vůz neodebral, takže mu propadla záloha, ale několik měsíců to stálo na dvoře a nenašlo kupce takže dali další slevu, aby to vůbec prodali. Byl jsem s tím spokojený, ale auto mi přišlo trochu houpavé a dost nedotáčivé. Jediná závada řešená v záruce by drobný únik oleje. Celkem brzo jsem ho prodával, bylo určené pro manželku do práce, jenže oni jí vdycky po měsíci a pod. ve zkušební době vyhodili a auto furt stálo, takže jsem ho prodával s najetými asi 14 tis. km.

Upraveno uživatelem Espero
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle mě auto jezdilo furt studené (krátké trasy), takže šlem pod víčkem se neměl kdy rozpustit, pokud neubývá voda a olej neřešil bych dále, vyměnil olej a filtr a jezdil, myslím, že na cesty do továrny dobrý

jestli bylo auto za cca 200 tisíc (myslím) dobré nebo nee, nechci hodnotit :)--pro toho, co měl nějakou starou rezavou mrchu, to bylo nové auto..., měli jsme ho v rodině a zavezlo mě to všude, kde jsem potřeboval a bez problémů

ano, jistě--mercedesem 500 SEL bych jel asi radši

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zase něco připíšeme. :D

Dneska ráno telefon, že nedojel do práce. Auto nechal za Žamberkem na pumpě. Vrátil se pěšky domů, vytáhl Logana a jel s ním. Ráno mu auto nedalo přednost a musel tvrdě na brzdy. Při tom si asi škrtnul o klíček, ten přeskočil a zůstal v poloze jako při startování. Občas se to prý stalo, že zůstal v poloze a už se nevrátil. S rachotem dojel na pumpu, kde to schcípnul a už to nešlo nastartovat. Odpoledne sraz na pumpě, společně s kamarádem mechanikem, startér netočil, jen cvakalo relátko. Startér evidentně po smrti. Do auta strčili a přes dvojku jsem to nastartoval. Tak teď půjde startér ven. Spínačku zkusíme sehnat jinou a při té příležitosti servisu se udělají i ramena. :myslim Protože při tom brždění auto plavalo ze strany na stranu. :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...