Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Auto nespozná kľúč


Lubos91

Recommended Posts

Zdravim hľadal som či niekto nemal rovnaký problém ale našiel som len ciastkovu zhodu správania. Už 3x sa mi stalo že auto prestalo úplne komunikovať s kľúčom a pomohlo odpojenie batérie auta a hneď zapojenie bez nejakého čakania. Najprv sa to stalo tak že pri vypnutí motora vypísalo že kľúč nie je v aute a potom už sa nedalo ani zamknúť ani nič. Týždeň bol kľud a teraz 2 dní po sebe prídem k autu a nič ani neodomkne ani nenastartuje musím otvoriť manuálne odpojiť zapojiť batériu a všetko zas ide ako má. Nestretol sa s tým niekto? 508 SW GT 2012 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám bezkľúčové. Neviem ako baterka v kľúči ale nefunguje vtedy ani jeden ani odomknutie ani naštartovanie a potom po resete baterky oba normálne. Týždeň to išlo dobre teraz včera po 300km jazde som sa vrátil k autu po 5 minútach a už nič tak som to spojazdnil, ráno to zase išlo normálne išiel som cca 100km, po hodine a pol prídem k autu a zase nejde, zas som prešiel 100km išiel na obed a zase išlo normálne. Tak ja neviem ochladilo sa a som v tatrach tak batéria hapruje alebo čo 😀 ráno normal nazhavilo a chytilo pekne. Začalo to robiť v deň keď som bol na škole šmyku ale tak snáď nemôže auto zblbnut z toho že prejdem cez vodnú stenu kde voda strieka na podvozok, hlavne keď odtiaľ som v pohode odišiel a zblblo to až večer

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skúsiť to môžem ale oba kľúče? A fungujú po resetovani autobatérie.

Hlavne to že podľa návodu by s vybitou baterkou mal naštartovať po vložení do toho odpalovacieho panela pod volantom, ale ono to nereaguje vôbec na nič. Ale skúsim určite pre začiatok

Upraveno uživatelem Lubos91
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Ja som minule nechal doma manželke 1 kľúč od 508, druhý som mal pri sebe a hovorila mi že jej nešlo odomknúť ani bezkľúčovo ani tlačitkom na diaľkovom, tak som to skúšal a naozaj nefungova. Druhý kľúč išiel normálne. Myslel som že bude vybitá baterka v kľúči, ale skúsil som ju vybrat a dať späť a pltom na druhý deň som ten klúč skúsil a už normálne fungoval. Mám pocit že ten bezklúčový systém si žije vlastným životom. Aj preto som pri novej 3008 zostal pri klasickom kľúčovom systéme s normálnym diaľkovým.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie, oba som mal v ruke a aj som ich dával na to miesto ktoré je na to určené pod volantom. Zatiaľ to funguje bez toho že by som niečo urobil ale predvčerom sa stalo že po vypnutí motora sa nedalo zamknúť a rozsvietili sa kontrolky pipala porucha parkovacej brzdy nedalo sa naštartovať ani zamknúť a po resete baterky zas ide normálne....takže asi naozaj odchádza baterka v aute

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám úplně stejný problém. Baterkou v klíči ani v autě to není, obojí jsem vyměnil. Pokud je klíč (kterým jsem zamkl auto) delší dobu v chladu tak už auto neodemknu ( ani druhým klíčem který byl v teple) nefunguje ani položení do přihrádky. Je to sice blbost ale je to tak. Jediná možnost je zahrát ten studený klíč, stačí ho mít v kalhotách a ne v bundě. 

Takže pro mě to znamená nosit přes zimu klíč v kalhotách

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
V 15. 12. 2018 at 16:55, thimlicek napsal:

Mám úplně stejný problém. Baterkou v klíči ani v autě to není, obojí jsem vyměnil. Pokud je klíč (kterým jsem zamkl auto) delší dobu v chladu tak už auto neodemknu ( ani druhým klíčem který byl v teple) nefunguje ani položení do přihrádky. Je to sice blbost ale je to tak. Jediná možnost je zahrát ten studený klíč, stačí ho mít v kalhotách a ne v bundě. 

Takže pro mě to znamená nosit přes zimu klíč v kalhotách

a elektronika inak funguje? rádio napríklad alebo smerovky výstražné....ja mám pocit ale zabudol som to overiť keď to nešlo, že nejde nič....ale keď to naskočilo bez resetu baterky tak aj tak vynulovalo čas a dátum takže ďalšia indícia že je to baterka v aute....len odkladám výmenu až to raz nenaskočí 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vymenil som baterku a zbytočne...tá čo bola v aute je z 02/2018 a dneska zase nič žiadna elektrika. Keď odpájam z baterky + kábel tak pri dotyku s baterkou ani neiskrí a nejde šťava a potom zrazu ako to dokola skúšam tak sa chytí a už všetko ide takže chyba bude niekde v elektrike...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, v servise som ešte nebol, ale pred 2 dňami keď už auto nechcelo naskočiť ani po odpájaní baterky, tak naskočilo a o pár hodín zas, keď som pohol s káblami, ktoré som zvýraznil na fotke. Takže pravdepodobne je niektorý z nich chytený....dúfam.

peugeot-508-22-hdi-fap-bva6-gt.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

No, auto už viac ako týždeň funguje a aj keď sa bojím nech to nezarieknem problém bol v 2 kabloch na batérii (zakruzkovane na fotke). Výmenou baterky som ich ešte viac povolil asi lebo počas 250 km cesty mi pri použití smeroviek vypadla komplet elektrika na sekundu v aute, budíky rádio svetlá smerovky všetko zhaslo, išiel len motor. Keď potom ráno zase ako predtým nešla elektrika už som ani neodpajal baterku len zatlačil v mieste šípky a od dotiahnutia zakruzkovanych matic auto ide...dúfam že už definitívne

maxresdefault.jpg

Upraveno uživatelem Lubos91
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...