Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Automatická klimatizace nefunguje


HarkIV

Recommended Posts

Ahoj, měl bych dotaz. Máme problém s automatickou klimatizací u 206 1.6i z roku 2000 a v servisu to nedokázali vyřešit. Před několika lety se rozbil kompresor klimatizace a tak ho odpojili, od té doby nefunguje. Sehnal jsem teď na bazaru jiný a myslel, že po výměně bude všechno v pohodě fungovat. Nastal ale problém, prý do kompresoru nejde proud + větrák topení se samovolně roztočí na plné otáčky. Vypozoroval jsem, že se to děje po nastartování, když pak otáčky snížím, tak už se během jízdy samovolně víc neroztočí. Může jít o nějaké čidlo nebo bude větší problém v elektrice?  Nemáte s tím někdo zkušenosti? Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na spuštění klimatizace má podíl více věcí... především jde o to aby fungovala sahara, nebyla v jednotce motoru chyba a  byl v pořádku presostat, který mění tlak v soustavě klimatizace. Další věcí je, že může být klimatizace špatně naplněná (moc nebo málo chladiva)... 

jak ověřit funkčnost spojky klimakompresoru je jednoduché ;) nechá se aktivovat přes origo diagnostiku.

 

Pokud by si s tím chtěl pomoct, tak jsem z Prahy a diag mám ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc.

Klima teď naplněná není,  tu tedy budu muset nechat nově naplnit. Je fakt, že ale nevím, jestli se jim podařilo připojit auto na diagnostiku, jelikož včera volali, že se jim to vůbec nejde. Zítra jim když tak zavolám a zeptám se na detaily. Byl jsem rád, že seřídili brzdy, se kterými jsem nebyl spokojený. 

Já jdu rozebrat ten starý kompresor, ať vím, co s ním bylo a co se rozpadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,
mam problém s teplotou vzduchu, hlavně teď v zimě to začíná být znát. Teplý vzduch mi fouká jen když nastavím teplotu na max. 28 stupňů, nebo když dám rychlost na nejvyšší. Ale to pak fouká horký vzduch a v autě je za chvílí na umření. Při nastavení teploty např na 24 stupňů zase fouká studenější vzduch, že je člověku i v bundě za chvíli zima.
Nesetkal se někdo s něčím podobným u automatické klimatizace, r.v 2001? Problém je tedy i v režimu Eco
O víkendu se hodlám podívat jak vypadá čidlo vnitřní teploty, jestli nebude chyba v něm. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...