Přejít na obsah
charwy98

Výměna řídící jednotky motoru

Recommended Posts

Ahoj, mám 406 1.8 LFY s výbavou Exclusive edition (ovládání rádia pod volantem, šíbr apod.) z roku 96. Někdo přede mnou vyřadil mimo a ten se mi po čase oživil a když jsem ho chtěl natvrdo odpojit, tak se mi povedlo spálit kabely od klávesnice až k řídící jednotce motoru. Kabely a relé, co byly spálený, jsou vyřešený, ale dělala kraviny řídící jednotka, která do oběhu nepoustela benzín a auto nechtělo naskočit. Z jiného auta jsem vyndal řídící jednotku s vyrazenym immo a ani tak nechyta. Prostě nehazi jiskru. Jaký další postup byste mi doporučili? Všechny pojistky a relé jsou v pořádku. 

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Úplně mi není jasný pojem, jak někdo vyřadil immo a to znovu ožilo. Buď to někdo vyřadí přeprogramováním ecu nebo se klíček s immo omotával zevnitř palubky blízko snímacímu kroužku( tedy byl aktivní, ale nezáleželo dál na klíčku uživatele). Tady je ta klávesnice, ok. Jak je to řešený zde? Signály z klávesnice jdou přímo do ecu motoru nebo z klávesnice to jde do řídící jednotky immo a ta  už jen spíná čerpadlo benzínu? Tedy žádná další zpětná vazba pro ecu motoru... Popiš, možná ti poradím. Jinak, jseš si jistý, že jednotka druhá nemá aktivní immo?

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

klávesnice funguje tak, že s ní odkoduješ jednotku a když jí pak odpojíš, tak už zůstane na vždy odblokovaná.. pokud klávesnici zapojíš, tak jí znovu zablokuješ ;) 

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to tak funguje, tak jestli zná charwy98 kód k původní jednotce, tak by mělo stačit opravit komunikaci klávesnice--ecu, zadat kód a odpojit klávesnici. Tím immo odstavit.

Jestli neháže cívka jiskru, tak asi není problém s immo, ale jinde (napájení, signály, pojistky). Zatím jsem se nesetkal s tím, že by immo odstavilo zapalování, ale odstaví čerpadlo nebo/a startér.

Upraveno uživatelem inoxing

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

×