Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Sallykův "Stříbrňák"


sallyk

Recommended Posts

Trochu jsem přemýšlel než jsem se rozhodl sem auto vložit ale bylo mi líto,že nikdo jsem svého Experta (Jumpyho či Scudo) dosud nedal. Je to můj druhý Expert, kdy ten první jsem kupoval s najetými 230000km a sloužil mi do září 2018, kdy po nezaviněné nehodě šel z domu z důvodu nerentability opravy(totálka), vyššího nájezdu cca 290000km a celkově horšího stavu. Tohle auto jsem kupoval v řijnu 2018 s nájezdem 213000km nicméně dle kontroly laku i dostupných databází opravdu nebylo bouráno mimo odřený zadní nárazník a malý ťukanec plastové mřížky na masce. Rok výroby 2011 značí oproti předešlé dvatisícesedmičce i lepší výbavu, navíc je aut. klima, tempomat, sklápění zrcátek, senzory na déšť a světlo a područky na prostřední řadě sedadel; zůstalo tažné a pohoršil jsem si s pérováním, kdy jsem přešel ze vzduchových měchů na klasické pružiny. Velkým plusem je současná stříbrná barva oproti tmavě šedé na prvním autě na které bylo všechno vidět.  Jako u každého ojetého auta jsou na laku kosmetické vady a další drobnosti, které se pokusím časem řešit případně jsem dávat svoje postřehy.

IMG_20181114_132239.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

(Teď jen kopíruju svůj příspěvek z jiného vlákna aby to bylo po kupě) Jelikož jsem se rozhodl, že se budu k novému autu chovat lépe rozhodl jsem se pořídít koberce - jenže ouha. Potřeboval jsem pořídit koberce pro druhou a třetí řadu a jaksi jsem narazil, prodávají se pouze v sadě za 1400,-Kč případně jsou u nich dány pouze ilustrační fota, takže jsem ani nevěděl jak vypadaj. Tak jsem se rozhodnul, že podrobím testu moje manuální schopnosti. Zajel jsem do koberců Breno a koupil zátežový koberec 4x1,6m za necelých 400,-Kč - koupil jsem slabý abych ho vecpal pod plasty. Nejdřív jsem vyndal sedačky a sundal původní krycí igelit na podlaze, který tam první majitel nechal. Nejdřív jsem udělal jednu stranu a pak druhou. Nakonec předek u sedaček. Chtěl jsem ho ještě hodit pod železa co drží sedačky ale zjistil jsem, že tak velký torx u sebe nemám a začal mě tlačit čas. Takže jsem jen vyříznul otvory pro uchycení sedaček nandal sedadla a jel. Popravdě řečeno ještě  budu muset oboustrannou páskou přichytit koberec u stupaček a zadních dveří a nejspíš to bude všechno. Dělal jsem to poprvé a pár drobných chybiček se tam najde ale svůj účel to určo splní :D  Nově v tomto vláknu pak foto po dokoupení gumových koberců,

kob.jpg.3d3b5e0561e57e8889907bd6e72b801e.jpg

kob0.jpg.38eb99466cc8b505a71d48a9cebc9b6d.jpg

kob001.jpg.e50b3f912f75c30f946ce8a885eeae53.jpg

kob2.jpg.7a1816284615bb2afb78d63dac45445e.jpg

IMG_20181114_133355.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V další fázi jsem měnil žárovičky vnitřního stropního osvětlení  na LED. Původně jsem je chtěl použít  na poslední dvě řady ale nakonec je dám všude. Rozdíl je opravdu velký viz foto LED v druhé řadě a klasika v třetí.   Zakoupeny byly tyto https://www.aliexpress.com/item/6pcs-set-Super-Bright-Led-Interior-Dome-Map-Reading-Light-Lamp-Interior-Light-for-PEUGEOT-206/2028299609.html

 

IMG_9910.JPG

Upraveno uživatelem sallyk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 1 měsíc později...
  • O 2 měsíce později...

Takže včera pořádná očista a hlavně jsem vyzkoušel přípravek na dekontaminaci laku - černý claybar s lubrikantem od Chemical Guys. Nečekal jsem od toho nic moc ale výsledek za těch pár stovek stojí. Na fotech zkouška použití, nejprv špinavý lak - lak po omytí šampónem a nakonec po použíti claybaru.                                                                                                                                                       1pgt.thumb.jpg.6a78111ed46ec7bfec52ecf59d68c709.jpg2pgt.thumb.jpg.abc75e3b7f139423a59d52fc38cfda1b.jpg3pgt.thumb.jpg.63d7683a4237832e6c264b8291dd223f.jpg

 

Upraveno uživatelem sallyk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 5 měsíců později...

Dlouho jsem nic nenapsal, takže teď mě pěkně pozlobili stěrače. Po vypnutí sjeli dolů ale motorek se je stále snažil dorazit, protože nebyly v koncové poloze. Takže  se ozývali takové duté rány néé moc hlasité ale štvalo mě to. Po vystoupení z auta jsem stěrače musel rukou doklepnout do koncové polohy aby byl klid. Nakonec pomohlo vyndání táhel včetně motorku, jejich promázání a zpětná montáž.  Při prohlídce tažného jsem zjistil uvolněné dráty + zásuvka v dezolátním stavu, takže následovala výměna zásuvky a do půlky listopadu musím ještě na technickou. Snad všechno dobře dopadne :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak jsem to nějak přechválil - na parkovišti, jsem přehlédl betonovou skruž přejel přes ní a výsledkem je, že motor zhasnul a nemůžu nastartovat. Dostal jsem od skruže dvě rány, kdy  jsem pocuchal výfuk, držák nádrže je prohnutý a samotná nádrž je bouchlá ale díra v ní naštěstí není. Co se tam stalo se uvidí až auto půjde na zvedák a jediným štěstím je, že platím havarijko jinak by to byly opravdu super vánoce. A samozřejmě jsem si hluboko do noci nadaval 😭

obr.3.jpg

obr.8.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vošacuj motorovej prostor někde by tam mohla bejt " nárazovka " to je pojistka která po nárazu odstaví dodávku paliva aby při případném zahoření po nárazu nebyl oheň krmen palivem.  Vypadá to jako takovej černej váleček z něj čouhaj kablíky na na vrchu má červenou krytku tu když zmáčkneš tak by jsi měl zresetovat tu pojistku a auto by mělo fungovat. Předpokládám že to byla hyba jako kráva a auto se řádně oklepalo. A pokud motor točí a nechce chytnout tak je bloklá dodávka paliva. Buď touhle nárazovkou nebo je tam jiné jištění. Ona totiž se může aktivovat i jen velkým otřesem na berlingu jsem si ji jednou shodil po projetí kráteru v silnici vzal jsem kolem díru a motor se zastavil asi dvacet minut jsem laboroval co to je až pak jel kolem chlapík a když viděl kde se to stalo a ujistil se že jsem vybral tu díru tak jen sáhnul do motoráku zamáčknul tu krytku a auto vrčelo dál. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Vena garážmistr napsal:

někde by tam mohla bejt " nárazovka "

Veno , nápad dobrej , ale ne u takhle mladýho auta , Peugeot přestal nárazovky dávat kolem roku 2005 a od tý doby posílá jednotce motoru info o nárazu jednotka airbagů . Spíš to vidím na porušený palivový potrubí nebo chladič nafty a tím pádem zavzdušněný vstřikování ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak výš jak vycházel jsem ze svých zkušeností s Berlingem a xsarou ty měli obě nárazovku a vím že v Bingu byla fakt citlivá.. A tak nějak jsem nechtěl děsit tím co jsi ty napsal. To že mohl zakukat chladič nafty nebo potrubí jsem si taky myslel ale říkal jsem si že by se zmínil že pod autem je znát únik provozních kapalin. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Iwannko nezkoušel jsem a jelikož je auto nevím na jak dlouho v servisu tak v dohledné době ani nevyzkouším.  Jinak tlačítko nárazového čidla tam není - uník kapalin jsem neměl ale neměl jsem tlak v palivový soustavě a v hadičce byly vidět bubliny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak dneska jsem si byl vyzvednout auto v servisu. Faktura bratru za 78 tisíc,  ještě že mám to havarijko a z mojí kešeně šlo "jen" 5 tisíc. Nakonec výměna přední nárazník, kryt motoru, kastlík na autobaterii, pravej podběh, držák nádrže, katalyzátor + výfuk potrubí a ohřev nafty. Takže teď nabíjím autobaterku na zimu a pak konečně jen přezout a snad bude klid.

Upraveno uživatelem sallyk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak přezuto, dneska jsem se nudil a tak jsem na sání vzduchu v motoru lepil tlumící materiál - prý to pomáhá na snížení hladiny hluku v kabině. Podle soundmetru v telefonu jsem to utlumil o 1,5 decibelu 😄  Jako materiál  jsem použil silent coat ale chybí mi kousek na ty boky - nechám to být.

index.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...