Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tlmiče pruženia zadné-výmena


ifko222

Recommended Posts

Pozdravujem všetkých peugeoťákov a prosím o radu pri výmene zadných tlmičov na 301. Ak nadvihnem jednu stranu, musím stlačiť pružinu, aby som vybral skrutky z oka tlmiča, alebo stačí dať späť koleso a spustiť nižšie?  Prosím o skúsenosť s výmenou, menil som to iba na starých PSA autíčkach s nápravou s torzkami ( nebol problém). Ak vie niekto aj uťahovacie momenty.Tlmiče sú na 48% za 3 roky (!).Ďakujem

Upraveno uživatelem ifko222
nový poznatok
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem za radu, sťahovák mám, idem na to... Autom si vozím zadok sám do práce a 1x za rok Grécko (dovolenka). Žiadne iné zaťaženie. Auto od začiatku mierne odskočilo pri šikmom prejazde cez "kvalitný" spoj mostov, ale teraz je to už dosť nepríjemné, hlavne ak je  jamka v zákrute. Keď zatlačím váhou kufor a pustím, ako keby tam boli iba pružiny. Tlmiče len vydajú pazvuk, ako  staré olejové. Predné sú OK. Mám najazdené 45000 km.Na C-Xsara som skôr menil predné pružiny (prasknuté) ale auto malo 188000 km a 12  rokov. Tá náprava je isto jednoduchšia ako torzky hlavne pri výmene puzdier, ale asi to konštruktéri na 301 dlho netestovali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...