Přejít na obsah
ifko222

Tlmiče pruženia zadné-výmena

Recommended Posts

Pozdravujem všetkých peugeoťákov a prosím o radu pri výmene zadných tlmičov na 301. Ak nadvihnem jednu stranu, musím stlačiť pružinu, aby som vybral skrutky z oka tlmiča, alebo stačí dať späť koleso a spustiť nižšie?  Prosím o skúsenosť s výmenou, menil som to iba na starých PSA autíčkach s nápravou s torzkami ( nebol problém). Ak vie niekto aj uťahovacie momenty.Tlmiče sú na 48% za 3 roky (!).Ďakujem

Upraveno uživatelem ifko222
nový poznatok

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem za radu, sťahovák mám, idem na to... Autom si vozím zadok sám do práce a 1x za rok Grécko (dovolenka). Žiadne iné zaťaženie. Auto od začiatku mierne odskočilo pri šikmom prejazde cez "kvalitný" spoj mostov, ale teraz je to už dosť nepríjemné, hlavne ak je  jamka v zákrute. Keď zatlačím váhou kufor a pustím, ako keby tam boli iba pružiny. Tlmiče len vydajú pazvuk, ako  staré olejové. Predné sú OK. Mám najazdené 45000 km.Na C-Xsara som skôr menil predné pružiny (prasknuté) ale auto malo 188000 km a 12  rokov. Tá náprava je isto jednoduchšia ako torzky hlavne pri výmene puzdier, ale asi to konštruktéri na 301 dlho netestovali.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku