Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Sedly zadek P508


Horakrosta

Recommended Posts

Dobrý den,toto téma jsem zde nenašel. Vlastním již 2 roky P508GT sedan rok 2012, najeto 81tis. Nebouraný. Poslední dobou mi při couvání ukazuje překážku 3 čárky že 4.Sencory jsou čisté... Po čase jsem zjistil že je lehce sedlý zadek a zabírá to silnici i na rovině. V autorizovaném servisu nic na nápravě nenašli, vše jak nové. Nic těžkého jsem nevozil. Nemá někdo zkušenosti? Mohli by být unavené pružiny i přes tak malý najezd? Předem děkuji za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bude třeba přesně a precizně měřit. Domluvit se v servise, kdy tam budou mít přesně stejné auto a porovnávat. zkontrolovat velikost pneu a kol, šířku ráfků, tlak. Pak porovnávat výšku stejných bodů (nadkolí, ramena), kontrolovat vzhled podvozku. Zda se přijde na to, že pružiny jsou slabší, více stlačené, nebo mají jiný počet závitů, z jiné série.

Může to být i jiná příčina, proto je třeba postupovat detailně- Např. Š135 (jeden z typů Š120 ) trpěla na ohnutí zadních ramen, a to celkem bez přetěžování.

Přinejhorším vyzkoušet koupit a namontovat nové pružiny, přesně podle VIN určené pro toto auto.

Mmch, nedávno jsem totéž řešil na Octavii II, taky si nejsme vědomi nějakého přetěžování origo pružin. Výměna pružin pomohla.

 

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...