Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kde na baterii máte teplou a kde studenou vodu?


Péťa

Kde na baterii máte teplou a kde studenou vodu?  

37 hlasů

  1. 1. Kde na baterii máte teplou a kde studenou vodu?

    • Teplou vlevo
      27
    • Teplou vpravo
      8
    • Nemám teplou
      0
    • Nemám studenou
      1
    • Nemáme vodu
      1
    • Nevím
      0

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

 

V 10. 11. 2018 at 11:20, kirkiz napsal:

Tak s tímhle tématem mám celekm slušnou příhodu.
Před mnoha lety jsme dělali rekonstrukci koupelny, sehnal jsem instalatéra s pomocníkem (živnostník).
Vše probíhalo celkem v pohodě a během asi tří dnů, kdy dělali nové rozvody vody vše klapalo. Poslední den mi borec hlásí - máme hotovo, pusťte do toho vodu a my se sbalíme a pojedeme.
Pustil jsem vodu a ouha - teklo to opačně z pravé teplá, z levé studená. Říkám mu že to mají obráceně a on šel a otočil ten plastový červenomodrý čudlík na baterii se slovy už je to správně.
Řokám si OK, s tím se vyrovnám. Jenže když odjeli a já šel zkusit jestli splachuje záchod, tak jsem zjistil že splachuji teplou vodou a to je už celekm luxus 😎
Takže proběhl telefonický rozhovor, chlapci se vrátili a ty trubky museli hned předělat. A to je vše....
 

 

V 10. 11. 2018 at 11:50, Dave_k napsal:

2kirkiz: Zřejmě odborníci na slovo vzatí. Tohle se povedlo kdysi mému kolegovi a to se dělala voda jen z pozinkových trubek. Je fakt když to dělal tak v měl krev ředěnou lihem. :D Byl to docela zajímavý pohled, když napustil splachovací nádržku a kouřilo se z ní.

Že se to občas při spletitosti potrubí povede prohodit se stává. Když je stojánková baterie, tak se jen prohodí hadičky, aby teplá byla vlevo jak to má být, ale teplá do záchodu je průser. Tuhle jsem zapojoval podomítkovou termostatickou baterii a ta měla 5 vývodů. To už si člověk musí dávat opravdu pozor, aby to bylo správně.

a ted si vem, co to bylo za pruser, kdyz jsem tohle zjistil v hotelu, a byla to cela stoupacka splachujicich hajzlu teplou vodou......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

teplá na levo.....kdysi dávno nás učily (klasické baterii ne pákové bo pákové měla jen smetánka) že většina lidí jsou praváci a když šáhnou po kohoutku tak pravou rukou..kdyby tam byla teplá mohlo by dojít o opaření..... třeba dítě...kdysi totiž bývali výměníkové stanice třeba na páru a TUV se ohřívalo na více stupňů

Upraveno uživatelem llug
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...