Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kde na baterii máte teplou a kde studenou vodu?


Péťa

Kde na baterii máte teplou a kde studenou vodu?  

37 hlasů

  1. 1. Kde na baterii máte teplou a kde studenou vodu?

    • Teplou vlevo
      27
    • Teplou vpravo
      8
    • Nemám teplou
      0
    • Nemám studenou
      1
    • Nemáme vodu
      1
    • Nevím
      0

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

Tak s tímhle tématem mám celekm slušnou příhodu.
Před mnoha lety jsme dělali rekonstrukci koupelny, sehnal jsem instalatéra s pomocníkem (živnostník).
Vše probíhalo celkem v pohodě a během asi tří dnů, kdy dělali nové rozvody vody vše klapalo. Poslední den mi borec hlásí - máme hotovo, pusťte do toho vodu a my se sbalíme a pojedeme.
Pustil jsem vodu a ouha - teklo to opačně z pravé teplá, z levé studená. Říkám mu že to mají obráceně a on šel a otočil ten plastový červenomodrý čudlík na baterii se slovy už je to správně.
Řokám si OK, s tím se vyrovnám. Jenže když odjeli a já šel zkusit jestli splachuje záchod, tak jsem zjistil že splachuji teplou vodou a to je už celekm luxus 😎
Takže proběhl telefonický rozhovor, chlapci se vrátili a ty trubky museli hned předělat. A to je vše....
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2kirkiz: Zřejmě odborníci na slovo vzatí. Tohle se povedlo kdysi mému kolegovi a to se dělala voda jen z pozinkových trubek. Je fakt když to dělal tak v měl krev ředěnou lihem. :D Byl to docela zajímavý pohled, když napustil splachovací nádržku a kouřilo se z ní.

Že se to občas při spletitosti potrubí povede prohodit se stává. Když je stojánková baterie, tak se jen prohodí hadičky, aby teplá byla vlevo jak to má být, ale teplá do záchodu je průser. Tuhle jsem zapojoval podomítkovou termostatickou baterii a ta měla 5 vývodů. To už si člověk musí dávat opravdu pozor, aby to bylo správně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tusim sa uz daju rozoznat, natych trubkach sa zacalo davat farebne oznacenie, modre a cervene 🙂
Ale vsetko to zalezi od majstra.
Nech sa na mna nikto nehneva, ale ak som majster, a tepla ide vlavo a studena vpravo, musim si dat pozor tak aby to slo tak ako ma.
Som elektrikar, ale ked ma byt kabel faza, cierny/hnedy ( sedy), nemoze byt modry, zeleny, ruzovy a pod.
viem ze v pripade vody to nehra az taku rolu, vid tie zachody :-),  ale poriadok musi byt.

Upraveno uživatelem mmartinkovic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano. Podle normy. Už nějakou dobu je modrý vodič tzv. pracovní vodič. Vede po něm buďto pracovní nula nebo fáze. Např. k jednoduchému vypínači dnes taháme kabel CYKY-O 2x1,5 (hnědý + modrý) ;)

Ale to už odbočujeme od tématu vodovodního :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@mmartinkovic & @minimaxa

Pánové vy toho nadělate...od instalátera co bydlel v bytě prede mnou mám v kumbale natažený ke světlu dva černý dráty přichycený hřebíkem v panelu...:aut ale bojim se na to sahnout...uz jsem mel jednou cest s magickou krabickou v koupelne...kde mi to malem dalo ranu a vyhodilo to venkovni jistice...ale ta rána co to vykresalo ..na tu nadosmrti nezapomenu..o tom že mě probila televizni anténa snad hovořit ani nebudu...:aut 

Jinak mám teplou vpravo a studenou vlevo...A u dřezu k sobě studenou a od sebe teplou...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám na jedný baterii teplou vpravo, jinak všude vlevo. Vím proč je vpravo, je to ještě v pozinku a hromada práce to vezdi na tahat, tak než se sr*t s "překřížením trubek (protože studená už byla zavedená), udělali jsme teplou vpravo. Všichni si na to zvykli a ani si to neuvědomují, že by to bylo "špatně" a to jsou tam klasické kohoutky, ne pákovka. Takže i nadále si myslím, že teplá má být vlevo, ale jsem zvyklý, podívat se na barvičku :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Péťa napsal:

@MotoMoto Mě by to třeba nevadilo, ale doma by to určitě neprošlo, kdyby jsme si neměli jak pustit vodu ;)

Myšlena je pochopitelně vodovodní baterie:

https://www.ravak.cz/cz/vodovodni-baterie-dle-typu

No jo, to musíš říct hned, to víš nám pomalu chápajícím to na auto foru hned nedocvakne. 😂😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyjo, docela dilema tady :)

Po přečtení otázky mi automaticky bliklo, že studenou máme doma vlevo. Instalater nejsem, elektrikář prej ano. Ale tak fázi bych nemíchal s teplou vodou. Nicméně bych řekl, že tam kde je teplá, je idnividuální a každý si to může určit sám. A klidně otočit onen modročervený terčík na baterii. Ale také lze odmontovat argusky a prohodit je. Pokud nejsou, musí se kopat. Bude někdo kopat kvůli prohození teplé vody? Ti domácí si sami vytvoří návyk. Kdykoliv někam přijdu, musím tápat kde je teplá ... A běda, aby tím tunelem vedly věškeré inženýrské sítě, páč se téměř opařím .... Třeba v zaměstnání ve sprše. Ten přede mnou měl nastavenou akorát ... Přijdu, pustím a teplota se zvyšuje... Na chvíli ... tak že tam pákuju jak vzteklej a čekám až odteče teplejší voda ... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...