Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Koupě 407 ?


kovy_s

Recommended Posts

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, StibTo napsal:

By mě zajímalo kdo jim to za to dá. 

Kazda vec ma sveho kupce :)

před 31 minutami, StibTo napsal:

Bože můj .... Ale s tímhle rozpočtem jedinou Dacii, kterou sežene bude takovou, kterou už nikdo nechce. Požadavek je na 406 / 407, rozpočet zveřejněný, držel bych se pokud možno tématu.

Ja bych to az tak nezatracoval. Oni ty dacie i novy maji uz docela malou cenu. Sam jsem pokukoval po sanderu, ale tam mi vadi interier tak jsem to nechal byt

Par kolegu dacii ma a nemuzou si na ni stezovat(kdyz clovek neni narocny tak to pry bohate staci)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak Oldo díky za odkazy na 307 - ale ta se mi bohužel moc nelíbí.

Dacii rozhodně ne... 

Šlo mi o to, že jsem po nehodě chtěl koupit opět 406 - měl jsem jí 3 roky a naprosto jsem si to auto nemohl vynachválit - snad jen, že se mi do kufru nevešly pruty 😄 proto momentálně koukám po kombíku.

Ovšem je problém koupit zachovalou 406 - HDI je hodně (klidně bych HDI vzal mám doma díly z bouračky) , ale zachovalý neshnilý kus je dost problém. Proto jsem se začal tedy koukat po 407, tu když bych kupoval, tak by s největší pravděpodobností byla v benzínu. Ale právě jsem četl hodně témat ohledně poruchovosti 407 a drahých dílech. Nové auto si kupovat nechci, protože nemám garáž a přijde mi to i zatím zbytečné.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, nic ve zlém, ale

307 nelíbí

406 jsou prorezlé

407 prouchové a drahé díly

Ti nezávidím.

Nepíšu to ve zlém ani ironicky. Musíš z něčeho spustit anebo se nějak rozhodnout. Vzít do úvahy Citroen? Jsou všeobecně trochu levnější, než Peugeot.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Itálie jenom pokud to není celý pobouchaný a poškrábaný. Jistě ne všichni, ale obecně Italové a třeba i Francouzi z jihu to maj na salámu, jezdí se jak prasata a když se urve zrcátko nechá se to být. Jediný co že neznaj sůl, to je výhoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 11. 2018 at 13:31, ozzy56 napsal:

chtěl jsem citovat a dal jsem ti omylem kladný bod..., já v boha nevěřím, ale kdybych se měl rozhodnout, jaké auto koupím, šel bych do dačky za 70, než do 407my za 70 :roker

to je asi tak vše, co bych k tomu napsal ...

A až v té dačce za 7 pětek jebneš čelně do totálně vylítané 407....kdo tu bude ještě psát?😀

Tak jako nejde srovnávat jízdu a bezpečnost ani mezi 306 a 307, tak to rozhodně nejde mezi tou nejlepší dacii a nejhorší 407. Ty dvě auta jsou od sebe úplně jinde.

Upraveno uživatelem David 106s16
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

David106s 16--respektuju tvůj názor, ovšem já si to nemyslím, už proto, že každá nehoda je jedinečná svým průběhem, takže i následkem..., ale už v tomto vlákně končím--svůj názor jsem napsal, přesvědčovat nikoho nebudu, každý ať si koupí auto, jaké chce :)

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě, že to nejde takhle paušálně říct. Ale jde spíše o to, jestli chceš jezdit v drncadle, ale bez nutnosti občasných oprav spojených se stářím a nebo se chceš vozit v něčem kvalitativně mnohem lepším. Nejde jenom o tu bezpečnost, jde taky o jízní vlastnosti-brzdy, zrychlení, jistota v zatáčkách, pohodlí, hluk, nějaký komfort atd. A zde je ojetá 407 někde úplně jinde než Dacia za 70t.  Nejsou všechno jenom peníze nebo ušetřené peníze.

Ale jak píšeš, je to každého věc co si koupí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 56 minutami, David 106s16 napsal:

No v té 407 mě aspoň vytáhnou v celku, byť tuhého. Ale z té dacie tě tak akorát propasírují jak zeleninu na svíčkovou.

Kde bereš tu jistotu? Hlavně nepiš že "to je přece jasný na první pohled"....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jisté jsou akorát 2 věci. Smrt a daně.

Ale pravděpodobnost, ta už by tady nějaká byla. Za 70t koupíš cca 10let starého Logana. Nevím jak je na tom s korozí, ale i kdyby nebyl rezavý ani trochu, tak tam té masy před řidičem není ani omylem tolik co před řidičem 407. Jak nosníky, tak potom od torpéda ku řidiči. Hmotnost Logan-necelá tuna, hmotnost 407 +-1.5t. Jasně, velká hmotnost kastle ještě není jistota lepšího pohlcení nárazu, třeba to u Dacie dohnali hodně promyšlenou konstrukcí a použitím pevnostní ocele. Ale oba víme, že ne :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja taky kupoval ojetou 407...

Uz je to tedy par let, bral jsem ji jako 4letou...

Mam s i nalitano 110t km celkove ma 260tis a delal jsem egr ventil (4k), spojku (do 10k...)

Jinak uplna spokojenost a z meho pohledu pusobi porad moderne, narozdil od uz stareho vzhledu P406...

Chces koupit cca 8-10 stary auto, takze chtě nechte se s nejakou investici navic pocitat musi, ale kdyz clovek trosku posnazi, najde kvalitni dily, v naprosto prijatelny cene.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...