Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rezonujici zvuk


Kattule

Recommended Posts

Poradi mi prosím nekdo, Peugeot 207, r.v.06, 1.4, co by to mohlo být, když během jízdy vychazi otacivy zesilujici rezonujici zvuk z přední napravy? Děje se to pri jízdě po rovne silnicí evidentně stylem, ze se neco otaci, do zatáčky se to nijak nemění, v závislosti na rychlosti jizdy. Je to podobný zvuk jako při spatnem lozisku, ale ložiska jsem měnila v lednu. Dále vymenena leva poloosa (bohužel špatným vyberem krátká, ale je pribodnuta), tak ta by snad neměla mít na to vliv....? Mirne se také zvedla spotreba. Děkuji za rady....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V podstate asi měsíc po vymene poloosy a loziska, když mi praskla prava pružina. Poloosa byla vyskocena a tím se přišlo na to, že je vlastně kratka. Přibodla se a byl chvili klid cca 2 mesice a ted je ten "zvuk" cim dal vetsi...

Upraveno uživatelem Kattule
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Kattule napsal:

V podstate asi měsíc po vymene poloosy a loziska, když mi praskla prava pružina. Poloosa byla vyskocena a tím se přišlo na to, že je vlastně kratka. Přibodla se a byl chvili klid cca 2 mesice a ted je ten "zvuk" cim dal vetsi...

přiznám se, že nemám šajn, kde se boduje poloosa, když je krátká :(, možná se tak opravuje na Sibiři, kde 500 kilometrů okolo nic není a jde o život, ale tady asi někdo objednal špatnou poloosu a místo toho, aby to napravil, tak něco svařoval, co se svařovat nesmí...

,,že to je přibodlé k převodovce'' , to se snad nedá ani komentovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No asi tuším, co je přibodnuté, když je to pod manžetou u převodovky.... Někdo sundal pojistku ze zápichu, co drží unašeč těch tří kamenů a ten unašeč posunul po tisícihranu na hřídeli, aby jakoby "prodloužíl" tyč poloosy a natvrdo to přivařil, po mně potopa.... Úžas.... :o   Šlo to teda udělat elegantněji....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hlavně, pokud ji vybrali a namontovali v servisu a je krátká, tak bych se tam vrátil a chtěl ji vyměnit za tu správnou. Pokud ji v tom samým servisu ještě přivařili někam, tak to je teda na pováženou, až ti tam něco z toho vyletí za jízdy a blokne ti to kolo. Jestli je to tak, do toho servisu bych auto už nedal a chtěl bych alespoń něco zpět.

Ty zvuky by klidně mohla ta poloosa dělat, protože v tom autě je pokud se nepletu namontována ve "stlačeném" stavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nějak jsem to tusila, uz že zacatku se mi to nezdálo, ale nikdo na to doted neslysi, taky mi to ted přijde na ten tisicehran... ale co muze zenska diktovat chlapum v servisu... 🤗 alespoň teď mám "v ruce argumenty nejedne zenske..." Dekuji moc, snad to nebude v souvislosti ještě něco dalsiho 😶

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, pořád jeden a tentyz servis. Důvod neznám, jen se domnivam... protože by musel platit druhou správnou poloosu? Protože by původní v rámci zaolejovani nevzali už v rámci vrácení zpet? Už na to nemám nervy, ale chci mít auto zpátky cajk...

Co všechno ještě za tu dobu odešlo? Nebo mohlo odejít? Jde ruku v ruce geometrie? Lozisko? Gufero? Silenblok? .... Co s tím má ještě souvislost a co me ted ještě ceka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Radek Hurvajz napsal:

Ta poloosa musí v tom tisicihranu mít pohyb, nekolik milimetrů se to posouvá, pokud to někdo navařil tak je na ložísko vyvíjen tlak a proto to hučí.

Tohle mi hlava nebere, proč to prostě nevyměnili za tu co tam patří:myslim

Tady u té poloosy to bude jinak, ten unašeč je na doraz na tyči a proti pohybu je jištěn pojistkou v zápichu.... V tom kloubu by měla ale být pružina s takovým kloboučkem, která tu tyč tlačí/rozpírá/vymezuje vůli směrem ke kolu....

 

Nevyměnili to za tu správnou, protože se sekli a nechtěli přijít o prašule.... To vypadá, že nevěděli, že délka poloosy se měří ve stlačeném stavu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Hafity napsal:

Nevyměnili to za tu správnou, protože se sekli a nechtěli přijít o prašule.... To vypadá, že nevěděli, že délka poloosy se měří ve stlačeném stavu....

Hlavně nechápu, že ty poloosy neporovnali, když je měli venku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...