Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

2.0 HDI 80kw


David93

Recommended Posts

Ahoj.

Dnes Jsem zjistil že na mém Peugeotu 406 2.0 hdi 80kw r.v. 2001 mi kuny překousali hadičku vedoucí od ventilů, co jsou za motorem pod čelním oknem ( mám tam 3, tak od toho pravého ) k jakoby sání, asi k nějaké plastové klapce ( je to blízko táhla ovládání plynu ). Nevím jak dlouho s tím takhle jezdím. Jenom jsem se chtěl zeptat k čemu to tam funguje a jaký to mohlo mít vliv na jízdu? Dnes  jsem spojil novou hadičkou, vyzkouším až zítra

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to klapka ktora spolupracue s egr , dokopy to tvori taky chytrejsi egr 

ked otvara egr tak ta klapka priskrcue vzduch od filtra 

po pridani plynu sa egr naplno  zatvara a  klapka naplno otvara 

takze pri jazde  to nespoznas nijak  ,mozno sa s odstavenou klapkou  zlepsi reakcia na plyn tak o desatinu sekundy ale nijak to nespoznas 

pokial by si vyradil klapku a zaroven aj egr tak tu rychlejsiu  reakciu na plyn uz pocitis ale rozdiel je  stale minimalny 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže ta klapka je tam na nic? 

a odstavit klapku + egr se asi nedoporučuje že? asi to za to nestojí jestli je ten rozdíl minimální.

Ještě bych se chtěl zeptat jak se dá zkontrolovat jestli správně chodí regulace turba? pokud vím tak bych neměl mít regulaci lopatek, ale nějaké klapky která buď zvětšuje průtok, nebo zmenšuje průtok vzduchu v turbu. Dá se to nějak ověřit jestli správně chodí?

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

overis na diagnostike , ak by bol problem s tlakom uz si v nudzovom rezime  a to zistis hned ,tvoje turbo ma tzv obtokovy ventil  , ktory reguluje  mnostvo spalin v turbe 

respektive cast plynov odvadza mimo turbo do vyfuku ak je to potreba 

egr sa odstavuje hlavne koli tomu aby ti to nezababralo sacie potrubie karbonom  a nie koli lepsej reakcii plynu 

ta klapka tam na nic nieje  aj  vdaka nej mas vyssiu euronormu ale co sa jazdnych vlastnosti tyka nijak to nepoznas 

spoznas to az ked klapka zahapruje tak ti bude dusit motor  a motor nepojde do otaciek 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...