Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

307 - cyklovac stieraca/zadneho


zdenoLi

Recommended Posts

Zdravim, mam otazku

pri zapnuti zadneho stieraca pocujem pod pristrojovkou cvakanie ked sa stierac vracia do zakladnej polohy.  moja otazka je, ci je cyklovac spolocny pre predne aj zadny stierac alebo zadok je separatny a kde to najdem? ide to niekde od poistkovej skrinky v kabine.

Mam 2002/1.6 16V hatchback...

 

Vopred vdaka

Upraveno uživatelem zdenoLi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes mi v Hodonine v Jonali menili COM..to je ta BSI?  takze tu mam novu...to cvaknutie je jasne ze sa moze diat...ale pri prednych to nerobi, resp som to nezaregistroval, robi to len pri zadnom...a hlavne, ked ide stierac do koncovej polohy, zacvaka to v tom rele ako keby davka zo zamopalu :)  asi 5-6 kratuckych cvaknuti...bojim sa aby to neposkodilo COM...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, dá se to vyzkoušet přes diagnostiku. Přes akční členy to zapneš a budeš čekat co to bude dělat. Relé pro zadní stěrač cvakne vlastně 2x. Nepřesně jsem to napsal. Cvakne, když zapneš stěrač a než dojede cyklus, relé odepne a stěrač dojede. Přední stěrače asi ovládají MOSFETy uvnitř jednotky s motorem, taky neslyším cvakání, zatím jsem to nikdy neřešil u 307, nevím. Co mě tak napadá, tak třeba nějaký nedobrý kontakt v spínači páčky, kdy je pokyn k zapnutí stěrač přerušován a signál je takto předáván na relé, fakt nevím.

Upraveno uživatelem inoxing
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...