Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zablokovanie snímača bez. pásu


pepo30

Recommended Posts

Taktiež by som neveril tej záslepke v prípade nehody, či vydrží. A celkovo to je taký problém sa pripútať? Zaberie to asi 5s času, dá sa to už počas rozbiehania a dokáže to zachrániť život. Je omyl si myslieť že v meste pás netreba, pri rýchlosti okolo 50km/h už môžu byť následky bez pásu fatálne, nedávno sa čosi podobné stalo v mojom okolí, pán sa nepripútal a pri odbáčaní nie vo vysokej rýchlosti vbehol do jarku, vypadol z auta s fatálnymi následkami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A když tě trefí třeba někdo na blbym skutru tak ti airbag urve hlavu, ale jak chceš no. Pípaní se dá vypnout diagnostikou

Když tě to nebaví tak choď pěšky, nebo jezdi na kole :D

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždycky mě baví, když někdo napíše, že nejezdí jako závodník, tak se nemusí připoutat... Ono totiž nikdy nevíš, kdo KOLEM TEBE jede jako závodník... Jo a pokud nebudeš uvázanej a něco se ti stane, i když jsi to nezavinil, pojišťovna ti okamžitě skrouhne plnění. Raději se 40x připoutám...

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ach jaj a tak som nechcel písať dôvody... Som si vedomý rizík, viem že na ceste nie som sám, ale jazdím tak už 25 rokov a zatiaľ bez nehody (ťuk ťuk ťuk) ... Proste to nechajte tak je to moja vec, chcel som len vedieť čo to ide zablokovať a keď áno tak ako... Nič viac a nič menej... peace

Upraveno uživatelem pepo30
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, no obávám se, že kdybych to pojal takhle, tak nikam nejedem… :D

Dneska už samozřejmě v pohodě, ani by je v autě nenapadlo se neuvázat. Je to prostě automatické, od mala zažité. Ale kdybych to před pár lety podmiňoval, že se nerozjedu, dokud... tak bychom neodjeli. Též kdybych se já nepřipoutal, okamžitě by to bylo okomentováno "proč já musím, když..." Těžko se vyžaduje něco, co sám neděláš, těžko se vysvětluje, proč ty nemusíš a oni jo... Stejně jsem to měl na lyžích. Dnes jezdím samozřejmě s helmou a nijak mne to neomezuje. Když jsem je učil, helma nebyla běžná, ale prostě u dětí jsem s ní od malinka začínal. Pak přišly řeči, proč oni musí a tatínek ne... Vysvětlení, že je na to zákon prostě nefungovalo, měl jsem to na talíři stále, až jsem si pořídil helmu... Jediné, proti čemu mě ochránila byla maximálně rána splašenou kotvou, ale dnes jsem zvyklý a nijak mě to neobtěžuje, stejně, jako děti.

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nakoniec sa nám to tu namiesto rad zvrhlo na moralizovanie. Ale ked už. Deti.. Jedno má 24 rokov a má svoje vlastné auto... Druhá má 16 a s nami chodí len keď ideme niekde mimo mesto, nakoľko je pubiška a snami chodí už len výnimočne. Ale ak už ide tak má krásny vzor, lebo sme vždy všetci pripútaní... Rovnako tak aj ked jazdím v meste inom ako v tom svojom...  Ja keďže pracujem tam kde pracujem "moje" mesto poznam ako svoje boty a dokázal by som tu jazdiť doslova posliepačky, kdeže tu mám odjazdených snád 50.000 alebo aj viac km len po meste... 😉  Ale prosím už dosť nebudem tu ospravedlnovat svoje chovanie a ani to už neriešte, dakujem za pochopenie. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pepo30 :)

když máš tak velké děti (moje mají plus 12), musel jsi tušit, že všichni budou apelovat na to, aby ses radši vždy poutal...,protože tady jsou jen vzoroví řidiči, co jezdí v obci max 45 a po dálnici max 129, furt jsou připoutaní, telefony mají v kufru, aby nemohli volat, alkohol pijí jen na Silvestra...:D, mno, nějakou radu jsme snad dali :papa

já přiznávám, že se poutám i na parkovišti :o, asi nějaká úchylka či co, ale zas piju, někdy jezdím jak dobytek a někdy moc rychle :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to jsi výjimka, když jedu např. štveď - Sládkovičovo devadesátkou, tak mě buď všichni předjíždějí nebo je mám nalepený na nárazníku, že by mě nejraději vytroubili a to včetně náklaďáků. To, že ty nikoho neohrožuješ není pro tvoji bezpečnost směrodatné. A bohužel mám ve svém okolí ty, co už to měli možnost poznat. Stejně, jako nevyjedu po požití, nevyjedu bez pásu, ti kteří jezdí tak, aby neohrozili nepřipoutané potkávám jen výjimečně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano to je pravda naozaj si pripadám ako výnimka, lebo imbecily lietaju na autách jak ko...ti.. By som bral vodičáky na počkanie a na druhý pokus basa na pár rokov. By sa niektorí zbadali. 

EDIT: Prosím admina a zmenu názvu témy a doplnenie: " + bezpečnosť cestnej premávky - nedovolená rýchlosť a používanie bezpečnostných pásov."

Upraveno uživatelem pepo30
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja nechcem jazdiť nepripútaný. Ide len vždy o krátke 100 - 200m úseky po meste kde bývam... Inak vždy a všade pripútaný!!! Inak sranda už ma to aj začína baviť, toto moralizovanie. Hoď kameňom, kto je bez viny...!!!  😄

Upraveno uživatelem pepo30
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V autě mě svítí jen kontrolka a mě to stačí, je to dobrovolná indikace, kterou jsem ochoten akceptovat a kterou jsem si nechal zaplou, ale ne ten akustický nátlak. Nechal jsem si zaplou jenom tu kontrolku a akustickou indikaci jsem vypl. Jel jsem naposled v nějaké Toyotě a tam...no tam je to opravdu psycho se nepřipoutat, jsem měl strach, že tu kapli trefí šlak, jak to zvyšovalo tón. 

Sám se nepoutám vždy, když se plazím po městě a hledám místo na parkování nebo podobně nebo než vyjedu z nějakého komplexu. To se bavíme o rychlostech kolem 20.

Upraveno uživatelem inoxing
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...