Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot Partner 1.9D hučí pri brzdení motorom


Kexo

Recommended Posts

Ahojte,

Mám Peugeot Partner 1.9D ročník 2006 najazdené 220000km. Pri brzdení motorom počuť veľmi silný dunivý zvuk typu huuuuuuuu ktorý sa prenáša do kabíny. Tento zvuk je najsilnejší dolu kopcom pri zaradenej 2 alebo 3 a od otáčok 1800 až po 2200. Robia to aj iné rýchlosti ale na 2 a 3 to je extrémne počuť.

Akonáhle stlačím spojku alebo vykvaltujem auto úplne stíchne. Mimo toto rozmedzie otáčok to je počuť taktiež ale podstatne slabšie. 

Ak sa motor dostane do záberu tak tiež to stíchne. 

Skúšal som to aj pri vyradenej rýchlosti počas státia na mieste.  Vytočím motor na 2000 otáčok a pokiaľ otáčky stúpajú tak to nepočuť akonáhle sa stabilizujú alebo klesajú tak sa tam ten hluk objavuje. Nie je to ale také silné ako keď idem dolu kopcom. Vtedy to je extrém až zaľahne v ušiach človeku.

Na aute boli vymenené rozvody, spojka, nápravy, ložiská, filtre, olej v prevodovke a motore.

Motor štartuje na brnk v lete aj v zime. 

Nejaké nápady čo by to mohlo robiť?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK ale prečo by sa to hučanie prenášalo aj keď auto stojí? Vtedy predsa diferenciál stojí...

Je tam počuť silné hučanie pri otáčkach okolo 2000 a keď auto ide a brzdí motorom tak ešte o to viac.

Upraveno uživatelem brixtr
necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasně, četl jsem tvůj dotaz, těžko se taková porucha řeší od stolu, když to není slyšet..., když při brzdění motorem sešlápneš spojku a tím odpojíš motor od převodů, je celkem jasné, že to mohou dělat převody, jenže v tu chvíli, kdy odpojíš motor od převodovky, klesnou i otáčky motoru na volnoběh..., zkus ještě sundat sací trubku mezi motorem a filtrem vzduchu, prostě aby motor nasával vzduch přímo--ten dunivý zvuk může dělat i sací potrubí..., třeba prasklý filtrbox, plast. trubka, zasviněná vložka filtru atd.

je to kovový zvuk, nebo hukot?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, ozzy56 napsal:

jasně, četl jsem tvůj dotaz, těžko se taková porucha řeší od stolu, když to není slyšet..., když při brzdění motorem sešlápneš spojku a tím odpojíš motor od převodů, je celkem jasné, že to mohou dělat převody, jenže v tu chvíli, kdy odpojíš motor od převodovky, klesnou i otáčky motoru na volnoběh..., zkus ještě sundat sací trubku mezi motorem a filtrem vzduchu, prostě aby motor nasával vzduch přímo--ten dunivý zvuk může dělat i sací potrubí..., třeba prasklý filtrbox, plast. trubka, zasviněná vložka filtru atd.

je to kovový zvuk, nebo hukot?

Ten filter box a nasávanie som už pozeral ale nezdalo sa mi že by tam bolo niečo uvolnené alebo zlomené.

Nie je to kovový zvuk. Prirovnal by som to mixu zvuku z podtačania motoru, vadneho ložiska a rezonovania v kabine z motoru

Na tom videu si všimnite ten zvuk ktory vnikne pri prechode cez otačkomer v 2000 otáčkach. Najviac to zosilni keď sa to dostane tesne pod 2000.

Je to tam len raz počuť v 18tej sekunde keď klesajú otáčky. Klesá to z 2100 na 2000 a potom je počuť zvýšenie hluku ako to klesne na 1900 a potom keď to klesne na 1800 tak tam už to nerobí.

Musíte si to dať na slúchadlá a dať hlasnejšie. Mne to zo začiatku pripadalo ako keby som nemal výfuk. Potom som to skontroloval a zistil že výfuk to nerobí. 

Upraveno uživatelem Kexo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to přijde normální projev. Ale 1.9D PSA jsem nikdy neměl. A co silentbloky motoru/převodovky/záchyt reakce motoru? V určitých otáčkách mě kdysi takhle rezonoval benzín, jak byl prasklej silentblok motoru, přesně takovej zvuk to dělalo. Možná zkresluje zvuk ve videu, ale hned se mě to vybavilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to na tom videu skoro vôbec nie je počuť. Asi nekvalitný mikrofon telefónu.

V bežnom používaní sa ma na to pýtajú spolujazdci že čo to tak hučí.

Keby som ale mal ísť na nejakú dlhšiu trasu tak by sa to asi nedalo. 

Upraveno uživatelem brixtr
necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se mrkni, jestli tam nemáš na klice uvolněnou řemenici náhonu vícedrážkového řemenu. Měl jsem na 1.9tdi protočenou řemenici na tom gumovým tlumícím kordu, akorád tam to dělalo strašnej bordel- pískalo to jak prokluzující klíňák. Už mě moc toho nenapadá...

 

519495484177b5ee1663dea8d2e3.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto asi nebude ono, známy mi robil aj rozvody. Všimol by si to.

To je taky tupý zvuk ako keby nemáš výfuk v určitej časti otáčok alebo zlé ložisko na kolese robilo podobný zvuk. Proste brzdím motorom dolu kopcom a auto robí len huuuuuuuuu až sa to do kasne prenesie.

Toto je už druhý Partner 1.9D ktorého vlastním a viem že ten prvý to nerobil ale ten bol ročník 2001. Preto viem že to nieje normálny jav. 

Upraveno uživatelem brixtr
necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Tak pani podarilo sa nam ohalit zopar problemov. 

Na prevodovke bol zly semering a preto dochadzalo k uniku oleja a to sposobovalo ten zvlastny hluk. Nasledne servisak este podotahoval veci v motore. Hlavne trubky a tak a dost to pomohlo.

Jediny problem ktory zostal je ze pri akceleracii zacne motor hucat. Prejavi sa to tak ze na volnobehu je tichy a hucat zacne pri akceleracii az od 2000 otacok. Huci asi do 2700. Akonahle ale pustim plynovy pedal tak hucanie prestane. 

Mozu to robit silentbloky ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže ta převodovka jezdila nějaký čas s nedostatečnou olejovou náplní? Dělá to na všechny rychlostní stupně? Dělá to i když auto není v pohybu? Dělá to i se stlačeným pedálem spojky?

Tohle by mohla dělat i reakce (akcelerační silentblok)….

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hej jazdila ale v podstate po doliatí oleja sa začala správať normálne.

Robí to aj keď auto stojí ale nie toľko. Najsilnejšie je to so zaradenou rýchlosťou a keď idem akcelerovať. Po 2000 otáčok nič a potom začne úplne až dunieť v interiéri a prestane to pri 2700 otáčkach. 

Robí to na všetkých rýchlostiach. Ako som vravel môžem stlačiť plynový pedál aj na podlahu a do 2000ot. úplne v pohode. Dosiahnem 2000 a začne dunieť v kabíne až kým neprekonám 2700 a potom to sa to začne ustupovať alebo kým neuberiem z plynového pedálu. Sa cítim ako keby nemám výfuk. Z vonka je zvuk normálny. 

Upraveno uživatelem Kexo
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...