Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

samovolné rozvěcení světel a zapnutí stěračů


Slávek 69

Recommended Posts

Po vypnutí motoru se do cca minuty rozsvítí světla a zapnou stěrače. Pokud udělám cokoliv v autě jako například otevřu dveře, zapnu central, výstražná svetla atd. tak to přestane a za minutu znova. Náhodou jsem zjistil, že když vytáhnu pojistku F13 v motorovém prostoru (jednotka BSI)tak je vše vpořádku až na svícení kontrolky airbagů. Vždyť bez BSI to auto "nemůže jezdit". Je pojistka F13 opravdu na BSI. Dík za každé info.

Partner Tepee 2009, 1,6/16V 66kW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale BSI je pod volantem, tak jak by se tam dostala ? Auto je garážované. Ono tomu předcházelo to, že mě odešlo palivové čerpadlo a současně s tím to začalo blbnout. Včera jsem jel cca 200km a auto jezdí naprosto v pořádku, jen s rozsvícenou signalizací airbagů a bez té  F13 40A pojistky. Budu tak teď jezdit a pokud skutečně se někde dostala voda, tak to uschne a uvidíme. Dík moc za reakci.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do BSI nateče klidně přes dveře nebo přes průchodku dělící přepážky motor/interiér a to nešťastně po kabelech. Stačí blbá shoda okolností, nešťastně polohovaný svazek drátů a netěsnost. Jednoduše se voda sklouzne po vodičích až ke konektorům BSi a tam zateče na desku.

Upraveno uživatelem inoxing
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Dobry den, podařilo se závadu odstranit? Mám to samé na citroenu C4 coupé. Zapínáníji se stěrače a světla a vypne se po mém zakroku, např. na dálkovém ovladači zmáčknu tlačítko světel. V opravě bylo, ale diagnostika žádnou vadu údajně nenašla. Po servise a přeprogramování jednotky to chvilku běželo a nyní po dobíjení baterky a tím odpojování kabelů to dělá zas. Děkuji za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...