Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

První servis - v kolika km ?


Honza94

Recommended Posts

Ahoj,

zítra mě čeká první servis. Máme najeto cca 16450 km a kontrolka servisu ukazuje 100km do příštího servisu. V papírech k autu je uvedený pouze nájezd při ztížených provozních podmínkách a to 15 000km. Otázka zní, promeškal jsem tedy toto okno a přišel u auta o záruku ? Pokud ano, proč je čítač v autě nastavený na nesmyslnou hodnotu ? Budu rád za každou radu či zkušenost. 

Upraveno uživatelem Honza94
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to myslíš, že o nic nejde ? Podle čeho se mám tedy řídit ? Podle ukazatele v autě nebo v papírech ? V papírech mám těch 15tis km a pokud se mám řídit dle tohoto, pak jsem to promeškal. Auto však stále ukazuje tu hodnotu do příštího servisu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ztizene jsou 15, normální budou 20. 

Při koupi jsi nebyl informován o tom, zda se máš řídit ztizenymi nebo normálními podmínkami? 

Ztizene podmínky mohou být i kvůli "nekvalitnimu" palivu ve východní části Evropy. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož mám dokument, který má uvedené pouze ztíženn podmínky, tak hádám že se to týká i mého auta. A tím pádem jsem to přetáhl a bude průšvih. 

Může mi tedy někdo vysvětlit, k čemu je tam tedy ikona klíče, která má poukazovat na návštěvu servisu ? Když má nastavenou úplně jinou kilometráž. Akorát to mate a nedává to logiku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi se při prodeji auta zapomnělo zkontrolovat, jaký servisní interval je nastavený :myslim 
Nicméně, pokud kupuju nové auto s "0" km a jsem jasně informován, že první servis je při 15tis, tak si to ohlídám a v případě, že by auto po dosažení téhle hodnoty nechtělo samo servis, obrátil bych se na prodejce. 
Určitě bych s tím nečekal dalších 1500km :D

Jinak v tomhle případě bych to vůbec neřešil a normálně se objednal na servis s tím, že auto hlásí 100km do servisu. Nikdo to řešit nebude. Když mají plno, tak jim tam lidi taky přijedou třeba až za 14dní po dovče v Chorvatsku ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle. Přímo já auto nepřebíral. Nicméně tuto informaci jsme s největší pravděpodobností dostali, jen se na to postupem času zapomnělo a potom jsme se řídili kontrolkou v autě. Což není chyba nikoho jiného než mě samotného. Nicméně otázka, pokud auto stále hlásí 100km do servisu a v tomto nájezdu se to stihne, co pak vyplní autorizovaný servis do sešitu údržby ? Jelikož se tam zaškrtávají buď normální, nebo ztížené podmínky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dle prodejce, který to zjišťoval z VINka máme povolený nájezd do garančky rok nebo  25 000km. Na tohle číslo jsem nikde nenarazil, tak nechápu, jestli si ho vycucal z prstu nebo tak. Nicméně by to mělo být v pořádku. Díky všem za rady 🙂 

EDIT: špatně formulovaná věta 

Upraveno uživatelem Honza94
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako že má auto nastavený servisní interval 25/2 a proto při 16450km hlásí, že chce servis? Jo tak to zní zcela logicky :) 
Nebo to mám chápat tak, že tachometr ukazuje 16450km ale skutečný nájezd je 25000km? :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Větu jsem špatně formuloval :D povolený nájezd před první garanční prohlídkou prý máme 25 000km. Přitom v papírech máme uvedené pouze ztížené podmínky a to těch 15 000km. A auto hlásí servis při 16450km :D to bych se z toho ....

Upraveno uživatelem Honza94
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

někdy technici hlásí zákazníkům (u benz. motorů) vždy ztížené podmínky :o, protože francouzi nás berou za divoký východ, ohledně kvality benzínu (ale možná i z jiných důvodů :))

prostě do manuálu to jasně nenapíšou a pak technici ''bruslí'' podle toho, co jim na školeních navykládají zástupci pežotu z francie--prostě obvyklý postup francouzů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...