Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co si myslíte zařízení START- STOP?


mrukucin

Recommended Posts

Myslím si že podstatně zkracuje životnost startéru,baterie i motoru,jezdím hlavně v městském provozu a jen při jedné cestě do zaměstnání by auto absolvovalo 7 až 10 startů.Takže pro mne je to do budoucna co týká ekonomičnosti provozu a následných oprav naprosto nepřijatelné.

Upraveno uživatelem mrukucin
Doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co si myslíte o zařízení Start-Stop?
Startér - speciálně vyrobený pro tuto potřebu
Baterie - speciální pro tuto potřebu
Motor - musí přežít záruku
Vozidlo jako celek musí přežít záruku. Pak se vyhodí a koupí nové. Je to spotřebák...
Toto si myslím o zařízení Stop-Start a celkovému přístupu světového panstva a šlechty k dané problematice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se nepletu, auto se při aktivaci START-STOP startuje alternátorem, ne startérem. V každém případě to je funkce na nic, jen otravuje. Naučil jsem se ji vypínat, zároveň se zařazením trojky (tak mám u mého auta tlačítko na dosah prostředníčku). Čekám na příležitost tuto "vychytávku" deaktivovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to prostě vypínám,a dokud bude ta možnost to v automobilech vypnout,dělat to budu.Jinak auto záruku přežije s největší pravděpodobností určitě😄.Ale ruku na srdce,kdo z obyčejných smrtelníků s průměrným příjmem si kupuje nový vůz s tím že ho bude mít pouhé dva roky? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já si myslím, že je to po vynálezu žárovky nejpodstatnější věc pro život, protože úspora 0,000000001 litru paliva na 100 KM a čisté ovzduší za to stojí, protože ten, kdo to vymyslel a prosadil, nebyl pitomec od lopaty, ale vystudovaný odborník :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, ozzy56 napsal:

já si myslím, že je to po vynálezu žárovky nejpodstatnější věc pro život, protože úspora 0,000000001 litru paliva na 100 KM a čisté ovzduší za to stojí, protože ten, kdo to vymyslel a prosadil, nebyl pitomec od lopaty, ale vystudovaný odborník :myslim

Předběhl jsi mě chtěl jsem napsat úplně to samé. Vždycky se uchechtnu, když na semaforu padne zelená, já se rozjíždím a vedle se startuje. Jsem rád, že to v autě nemám. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, MJSytic napsal:

Co si myslíte o zařízení Start-Stop?
Startér - speciálně vyrobený pro tuto potřebu
Baterie - speciální pro tuto potřebu
Motor - musí přežít záruku
Vozidlo jako celek musí přežít záruku. Pak se vyhodí a koupí nové. Je to spotřebák...
Toto si myslím o zařízení Stop-Start a celkovému přístupu světového panstva a šlechty k dané problematice.

Takže po 5 letech s autem na vrakac? To asi ne, vid. Po záruce to někdo koupí a ten si s tím teprve uzije. To už ale výrobce samozřejmě nezajímá. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na jinem foru si kluci udelali tistak s "elektronkama“ 😁 . proste si postavili udelatko a namontovali za tlacitko deaktivace startstopu. funguje to tak ze po startu to za vas automaticky" stlaci "tlacitko.

pro nektere auta existuji primo krabicky uz hotove a normal prodavane....

mercedes i koncern za 3600

Hyundai/Kia  2200,-

jednu dobu nekdo ty stavebnice nabizel na bazosi za 800,-

mam tu hyu , kdyz nechci aby to za me vypinalo ,tak staci dele podrzet to off start stop tlacitko a krabicka se deaktivuju. (tuhle funkci jsem jeste nepouzil 😁 )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ze mi auto chcipe na krizovatce mi nevadi, v kolone uz je to otravny. 

Vytrhl bych to, kdyz zajizdim do garazu, kde musim najet tesne k regalu a chcipne mi to 20cm pred nim :bacha

 

Ze je to dalsi zbytecna vec, ktera se muze rozbit, to uz mi taky trochu vadi a ze tech veci uz je tam az dost :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, StibTo napsal:

Takže po 5 letech s autem na vrakac? To asi ne, vid. Po záruce to někdo koupí a ten si s tím teprve uzije. To už ale výrobce samozřejmě nezajímá. 

Nezajímá to ani výrobce a ani prvního majitele. Jinak jsem psal, jak to vidím, ne že s tím souhlasím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...