Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Plechové disky 16" za 15"


JTa

Recommended Posts

Vyměním pěkné plechové disky velikosti 16" vč. plastových krytů za 15" disky. Na discích jsou zimní pneu o rozměru 215/55 R16. Disky jsou z auta Citroen C4 Piccaso.

Volejte 777 328 870.

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, nevím, jestli jsou disky 15" na C4 Picasso přípustné, protože podle tabulky nejsou (https://www.akcnipneu.cz/cenik-ocelove-disky.php?filtr[znacka]=CITROEN

Tzn. neseženeš, a pokud bys sehnal, tak zda můžeš používat. Jsi si jist, že v TP máš 15-ky? Jde taky o velikost brzdiče (pokud je el. ruční brzda tak určitě), prostě tam 15-ky nenasadíš.

Raději prodej, a kup. Uveď rozměr disků, tedy šířku, ET, počet děr. U pneumatik je podstatné, zda je lze ještě použít na zimu, tedy hloubku vzorku, ale i výrobce a typ. Ideálně podrobné fotky.

Podle tabulky máš 6,5 x 16, ET 26, 4 díry. Pro vysvětlení, nové Picasso má 5 děr. Tvoje disky zřejmě pasují i na některé ročníky Partnera, Berlingo, ne však pneu, ty pasují na 5008 a nové Partnery.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, StibTo napsal:

Píše snad že ty 15" chce dávat na to auto, ze kterého má ty 16"??? :myslim

To jsi zareagoval pěkně. Pokud to nepoptává na C4 Picasso, tak musíme očekávat, že poptává (vyhoví) úplně jakékoli 15-ky, např. Toyota, Mercedes...😁

Tvoje logika je neočekávaná...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JTa: na jaké auto poptáváš ty 15-ky? V podpise máš 406, 306, nikoli C4 Picasso...

Hledal jsem v tabulkách, C4 Picasso má 15-ky pouze v motorizaci 1,8 benzín. K nim pneu 205/65.

V každém případě bys měl při zadávání inzerátu napsat, co poptáváš, tedy i šířku a ET disků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, P607Olda napsal:

To jsi zareagoval pěkně. Pokud to nepoptává na C4 Picasso, tak musíme očekávat, že poptává (vyhoví) úplně jakékoli 15-ky, např. Toyota, Mercedes...😁

Tvoje logika je neočekávaná...

Vskutku? A co kdyby měl k dispozici 16" kola z C4 Picasso (třeba na kšeft) a potřeboval 15" kola na jiné svoje PSA auto? To Tě asi nenapadlo, viď. Tvoje reakce je taky dost neočekávaná...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, StibTo napsal:

Přesně tak. Já si ani neumím říct, kolik to má mít průměr palců, či kolik děr. Jsem prostě totální k.o.k.o.t pokud jde o kola.

Takovou sebekritiku jsem ani nečekal.

před 22 hodinami, StibTo napsal:

Píše snad že ty 15" chce dávat na to auto, ze kterého má ty 16"??? :myslim

Buďto se (bez dalších údajů) rozumí, že chce kola na stejné auto C4 Picasso, anebo tam chybí spousta základních údajů, co vlastně chce.

Tak ještě znovu:

v inzerátu chybí podstatné údaje, co nabízí a co poptává. Viz můj první příspěvek. Ty (Stibto) ses postavil na jeho stranu, hájíš ho.

Navíc si JTa inzerát rozmyslel, tzn. neměl jasno, zda to vůbec chce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím a přestaňte se už dohadovat 😉. Koupili jsme manželce Citroen C4 Piccaso 1,6 HDi. Má k tomu letní 16" palcová hliníková kola a plecháče stejného rozměru na zimu. Protože zimní pneu jsou už špatný, tak jsem se nejdřív rozhodl, že zkusím vyměnit 16" palcové plecháče za 15", abych tam mohl dát pneu o rozměru 205/65 R15. Disk může mít rozměr 6,50 x 15 ET27. Vše dle TP. Bylo to z toho důvodu, že jsem měl na autech vždy užší pneu s vyšším profilovým číslem. Dalším důvodem bylo to, že jsem si vybral jednu konkrétní pneu, která se v rozměru 215/55 R16 nedělá. Inzeráty jsem už vzdal a nový se mi kupovat nechce. Zůstanu tedy u těch 16".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo no, nenapadalo mě, že to vyvolá takovou vášnivou diskuzi 😁. Byla to jednoduchá otázka na výměnu 16" palcových plechový kol za 15" palcová plechová kola na Citroen C4 Piccaso.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten rozměr 6,50 x 15 ET27 je běžný, mají ho všechny Partnery, Berlinga. Tedy čtyřdíru. Nová auta, zřejmě i nové Picasso i Berlingo, mají myslím pětidíru.

Je fakt, že na kolech s vyšším profilem se líp jede, jsou měkčí. Ale jestli je v tvém případě lepší mít různé velikosti, nebo stejné, to je na velkou diskusi. Ještě další možnost je pořídit si 16" hliníková kola, PŘESNĚ stejná, jako máš, pak můžeš svobodně kombinovat. Já to tak mám na 5008.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...