Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kope automat


Fredy

Recommended Posts

Zdravím, prosím vás měl bych dotaz ohledně automatu u 407 coupé 2,7 hdi, r.v. 2006. Když auto není zahřáté tak automat řadí dá se říci v pohodě, ale jak se zahřeje tak při nižších rychlosti /dobržďování, pomalý rozjezd/ kope a to docela dost. Dělá to jen při menších rychlostech při zahřátém motoru a tím i převodovky. Někdy se zvednou otáčky jako při volnoběhu, potom docela rána /kopanec/ a auto přidá. Při vyšších rychlostech ok. Chtěl jsem se zeptat zda je to na celkový repas převodovky, nebo to může být měničem ? Setkal se už někdo s tím, popřípadě nějaký odkaz na dobrou firmu na Moravě ? Momentálně měněn olej s proplachem, který tomu vůbec nepomohl. Děkuji za za jakoukoli radu .....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak najeto to má cca 180 000, nevím zda v tom byl někdy ten olej vůbec měněn, protože prý byl šíleně černý a dost zasr.... Jaký olej se tam dával to přesně nevím, ale litr stál cca 700kč. Bylo to měněno v autoopravně kde jsou sice vybaveni zařízením na proplach, ale ne úplně se specializují na tyto převodovky. Tak trochu jsem zariskoval, že ten proplach pomůže, protože kopal a kope fakt dost. Dostal jsem už nějaké tipy na firmy. Jedná se o firmu Auto Convert Kroměříž, potom firma u Uherského Hradiště, která se více specializuje na auta z USA, ale dělají vše a ještě firma Kaps automatik z Kojetína a nevím kterou si vybrat  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snad nejjednodussi mas zvednout telefon a ty 3 firmu obvolat; rict co mas za problem, zeptat se jestli jsou vyskoleny a certifikovany na Tvou prevodovku. Pulhodka u telefonu to spravi a mas relevantni odpoved na to jestli vubec a kam to dat k repasi. :myslim:myslim

EDIT doplnim:

v tehle pidizemi vsichni znaj vsechny a tak je pravdepodobny ze kdyz to nedelaji oni, tak Ti zrejme poradi kdo to dela!:papa

Upraveno uživatelem pesastor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, měl jsem pár let P406 s automatem. Pokud jsem měl problém, řešil jsem si to (vzhledem k ceně kterou chtěli v servisu) sám. Protože dát 30tis. za opravu, to by bylo víc než cena celého auta 🙂

Takže nějaké zkušenosti a postřehy s automatem mám. Měl jsem ho i venku z auta a rozdělaný. Ve 406 byl 4-kvalt ale předpokládám, že princip ovládání / funkce bude stejný i u tebe. To "kopání" je pravděpodobně řazení bez tkzv. skluzu. To znamená, že řj.převodovky nedokáže udržet přesně potřebný tlak kapaliny v hydrodynamickém měniči a přeřazení proběhne jakoby "bez spojky", natvrdo.

Nevím, nakolik jsi obeznámen s konstrukcí automatu. Skládá se v principu z vlastních převodů, brzdících třmenů, hydrodynamického měniče, chladiče, filtru kapaliny, čidel tlaku + teploty a hydrobloku s ovládacími ventily. Rozhodně bych první zajel na diagnostiku, ať máš nějaké výchozí informace. Pak je porovnáš s hodnotami po opravě. První bych zkontroloval množství kapaliny. Pak, podle toho co popisuješ, bych já osobně vyměnil oba hlavní ventily v hydrobloku. Jeden udržuje přesný tlak kapaliny, druhý řídí právě ten "skluz" při řazení. Vzhledem k najetým kilometrům a popisovanému projevu převodovky by to odpovídalo. Podotýkám, že je nestačí venku procvakat a propláchnout. Je nutné je opravdu vyměnit za nové. Takto jsem si také v minulosti naběhl. Druhá věc je určitě výměna filtru. A za třetí, může odcházet čidlo tlaku. Já jsem u sebe musel po roce vyměnit - na diagnostice se tlak neměnil, byl stále stejný = řj.zvolila program pro nouzový dojezd a kopala při tom. Takto to popisuje i manuál.

Automat je krásná věc, ale jak se začne ....., je to zážitek.

Vodník

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...