Jump to content
DDTerr

Nefunguje parkovací asistent v C8 r.v.2004

Recommended Posts

Klasika: po zařazení zpátečky se ozve dlouhý tón a hotovo.

Měl jsem to už ve 3 servisech, kde to pokaždé napíchli na diagnostiku a na nic nepřišli. Prý žádné čidlo nehlásí chybu. Tak to zabalili. V posledním servisu mi to chlap ukazoval na diagnostice a kromě pravého zadního ty tři ostatní aspoň něco měřily, když jsme popojeli k vratům. Nedokážu říct, jestli hodnoty byly rozumné, ale ten PZ neukazoval nikdy nic. Ale chybu prý nehlásil. Tak nevím... Ještě v květnu to fungovalo, potom to přestalo jít, ale jednou se mi to v létě povedlo zase rozchodit (počasím?) a od té doby zase chyba.

Jsem od Berouna a uvítám tipy na servisy, kde by měli čas a chuť tomu přijít na kloub a senzor bude stát rozumný peníze (viděl jsem ho někde kolem 500,-). Nechci kupovat senzor, když to může být něčím jiným (někdo psal o zkorodovaných kabelech). Byl jsem u Havlů v Rudné, u Hřebíčka v Berouně a nakonec u p. Brychty v Zadní Kopanině - všechno servisy, co dělají Citroeny a Peugeoty nebo specialisti na elektro.

Bohužel nemám čas se tím zabývat sám (máme letos malý dvojčata a ještě 4-leťáka), i když na Scénicovi jsem si pár elektro věcí dřív spravil (na něj mám knížku Jak na to).

Díky předem za tipy a pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bohužel je to bolístka našich vozů. Na mojí (807) když je mokro tak to taky neukazuje. Asi dva roky ale kovářovic kobyla. Nějak extra to neřeším zatím vždy když uschne tak to začne fungovat.  Podle mě nejednoduší vyměnit ten špatný senzor a mělo by být po starostech protože z principu je to udělané tak že když by jeden měl hlásit blbosti tak je bezpečnější vypnout celý asistent. Jestli máš zjištěno že stojí kolem pětikila tak ho vyměň/ nech vyměnit myslím že to nebude složité když to necháš dělat tak že najít chybu v kabeláži opravit kabeláž tak na tom elektrikář stráví minimálně šichtu a výsledek nejistý když to jen prohodí kus za kus a někdy to dělal tak je záruka že to bude fungovat a bude mu to trvat třeba dvě hodiny. A je rozdíl platit dvě nebo osm hodin mechanika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak je již psáno. Jeden dává špatná data, nejde žádný. Dále doporučuji zkontrolovat všechny svorkovnice senzorů, zda nejsou zoxidované. Nic dalšího se většinou nenajde. Jednotka je na boku a chráněna. z 90% se vždy jedná o čidlo nebo oxidaci.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...