Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak vypnout rozsvícení světel při startu


Musketyr

Recommended Posts

Zdravím,
Mám 308 SW II 88kW HDi a je v autě nastaveno, že když otočím klíčkem (už na žhavení) tak se mi rozsvítí nejenom denní svícení, ale i potkávací světla. Snažil jsem se najít návod jak vypnout potkávačky bez diagnostického nástroje. Existuje nějaká kombinace např. podržení páčky světla a nastartování nebo se to musí vypnout přes dia. nástroj?

Druhý dotaz. Na páčce se světly nemám volbu AUTO, zajímá mě jestli v tomto modelu existuje varianta automatického rozsvícení podle toho zda je noc nebo není na základě senzoru ve zpětném zrcátku.

Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) vypnout přes DIAG 
2) pokud není volba "Auto" nemá vozidlo senzor světel (EDIT: Pokud bude k dispozici VIN, můžeme mrknout na výbavu, jestli je to tak)

Pozn. Nové modely se senzorem světel už nemají pozici "0". výrobce se tím snaží předejít tomu, aby nedocházelo k nočním jízdám na "denní svícení"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Musketyr Dle VIN je uvedeno:
ZVLÁŠTNÍ OSVĚTLENÍ    DENNÍ SVĚTLA VPŘEDU
ROZSVĚCOVÁNÍ SVĚTEL    AUTOMATICKÉ ZAPÍNÁNÍ SVĚTEL
Je to tedy takto nastaveno z výroby a vozidlo nemá systém s čidlem pro světelnou intenzitu. Vypnutí tedy jen přes DIAG.

Pokud by tento systém mělo, bylo by uvedeno: 
ZVLÁŠTNÍ OSVĚTLENÍ    AUTOMATICKÉ ROZSVĚCOVÁNÍ + DENNÍ SVĚTLA VPŘEDU
ROZSVĚCOVÁNÍ SVĚTEL    MANUÁLNÍ ZAPÍNÁNÍ SVĚTEL

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, MJSytic napsal:

 

Pozn. Nové modely se senzorem světel už nemají pozici "0". výrobce se tím snaží předejít tomu, aby nedocházelo k nočním jízdám na "denní svícení"

Máme Partnera r.v. 2016 a je tam 0 , auto,  první poloha (parkovačky) a druhá poloha (potkávací)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...