Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Po výměně zámku centrálu P306 nesvítí vnitřní osvětlení


trancedj1

Recommended Posts

Zdravim panove, mel bych mensi problem. V sobotu jsem menil zamek centralu v P306 (facelift) ve dverich u ridice a dle VIN vozidla jsem si objednal zamek s novym 6ti PIN konektorem. Po rozebrani dveri jsem vsak zjistil, ze ac je auto jiz model po faceliftu (1/2000), tak i presto ma jeste zamek se starym 9ti PIN konektorem. Protoze dvere jsem mel jiz rozebrane a zamek stal nejake penize a vratit ho prodejci nejde, tak jsem konektror ustipal  a vodice napinoval na novy konektor zamku (podle navodu co jsem dohledal na netu). Po zapojeni vse funguje, zamek zamyka ale jeden maly problem nastal - a sice ze mi nesviti osvetleni pri otevrenych dverich (ridice). Stary 9ti PIN konektor mel zapojenych pouze 5 vodicu a novy ma ze 6ti PINU zapojene pouze 4 vodice. Podle navodu jsem nezapojoval jeden ze zlutych vodicu (pozice č. 2 na strarem konektoru, vodic ma na sobe oznaceni x861). Rozumim tomu, ze tento nezapojeny vodic ma nas starosti rozsviceni pri otevrenych dverich ale netusim, na jakou pozici nebo k jakemu vodici ho mam pripojit, aby dvere svitili.

Pokud by mel nekdo z vas radu, sem s ni. Predem diky.

IMG_4712.jpg

Upraveno uživatelem trancedj1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Radek Hurvajz changed the title to Po výměně zámku centrálu P306 nesvítí vnitřní osvětlení

predpokladam ze stary model ma asi klasicky spinac dveri  na stlpiku 

a novy model ma dverovy spinac uz  integrovany v zamku centralu  a preto to asi nejde (prikostri ten  ustipnuty kabel  a ak zasvieti svetlo tak to tak bude)

dal si stary zamok  ktory spinac nema  a tvoje auto zase nema klasicky spinac na stlpiku takze asi nic moc nevymyslis 

ako skus si to niekde overit v starej 306 ak ma klasicke dverove spinace na stlpiku

a ty ich nemas tak to asi tak bude 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam novy model, ktery ma ale stary zamek (z vyroby) a ja do nej daval novy zamek. Ve dverich spinac neni a proto mi je zahadou, kdyz jak pises ze stary zamek spinac pro dvere nema, tak jakto ze po otevreni svitili.

Kdybych mel schema, tak bych mozna nasel vodic ke kteremu bych ten volny nezapojeny pichnul. Ale kdyz schema najdu, tak pouze celeho auta bez podrobneho rozkresleni zamku.

Jinak kdyz auto odemku, tak se interierove osvetleni rozsviti, tak jak ma.

Upraveno uživatelem trancedj1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano vidim schemu stary zamok na na pine 6  spinac dveri je integrovany v tom zamku

a potom je dalsi typ od roku 97 a ten ma nezavisly spinac dveri  od zamku   

takze je to naopak ako som pisal starsi zamok ma spinac vo vnutri 

novsi ho ma mimo

dotkni sa tym kablom o kostru a malo by to zasvietit 

ak zasvieti  nic s tym neurobis budsa s tym zmieris alebo musisdat ten zamok ktory tam patri

alebo do stlpika namotovat externy spinac 

preto lebo teraz  nemas spinac ani na stlpiku ani v zamku 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v tych schemach jetrosku zmetok ono tych zapojeni je tamviac

ak to chces rozlustit musis na tom zamku co tam mas teraz hladat pin na ktorom pri zavretych dverach nieje nic  a pri otvoreni dveri sa na nom zjavi kostra ak tam nieco take najdes tak je to spinac ak nenajdes  tak tam prosteneni 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...