Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

šrouby na kola


LuckyAB

Recommended Posts

před 4 hodinami, Ajap napsal:

To jsi udělal zbytečně, jak už píše několik lidí výše, šrouby litých kol má Peugeot univerzální. Je tam plochá podložka pro liťák a kužel pro plech. Stačilo odšroubovat jeden šroub, pochopit a zase jej zašroubovat zpět:cool: V létě jsem si tohle nedobrovolně absolvoval, když jsem musel na dálnici měnit kolo za dojezdovku (plech, samozřejmě).

Viz obrázek...

Tohle je přesně ta informace kterou jsem potřeboval vědět.

Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Tak se musím omluvit za předcházející tvrzení. Podlehl jsem omylu, jako i tvůrci těchto šroubů.

V servisu mi vysvětlili, že praxe ukazuje, že ty univerzální šrouby nejsou vhodné pro trvalé použití. Z těchto důvodů:

- prostor mezi  podložkou a hlavou pomalu rezne, takže kluzné vlastnosti se mění. (no je otázka, když je na hliníkáčích utažený, zda se tam vlhkost dostane taky, nebo ne)

- zajišťovací vroubky se omlátí, později se podložka při manipulaci může ztratit

- podložka prý zřetelně cinká

- no a nejdůležitější: dosedací plocha kužele je menší, takže otvor v plecháči se opotřebovává, protlačuje, až potom při silném zatažení se může protlačit skrz.

Nicméně, asi 5 aut mi takto s univerzálními šrouby na plecháčích jezdily 2 až 3 zimy (v součtu asi 250 t. km) a problémy se dosud neobjevily. Ale protože se jedná o jiné osoby (na sobě bych možná šetřil, ale na ostatních nemohu a dodržuji odborná doporučení), tak jsem dnes objednal kuželové šrouby pro uvedená auta a postupně je vyměním. 

PS: ještě to proměřím šuplerou, jak kritické je to "protlačení".

 

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Univerzální šroub má dřík (u závitu) 12 mm, nad kuželem 16,9 mm.

Starší plechový disk z 307 má vnitřek díry 13,8 mm, vrch díry 16,5 mm. Disk je z auta z roku 03, najeto asi 150 až 180 t.

Že by se protlačil, to asi ne, takový disk by byl spíše na vyhození. (musel by se průměr 16,9 protlačit dírou 13,8)

Takže obavy nejsou nutné, šroub neprojde.

Šroub kuželový, který jsem fotil pro porovnání, je stará 19-ka z 406-ky.

DSCN9266.JPG

DSCN9267.JPG

DSCN9268.JPG

DSCN9269.JPG

DSCN9270.JPG

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...