Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

šrouby na kola


LuckyAB

Recommended Posts

Já jsem před rokem řešil stejný problém a koupil jsem nakonec tyhle šrouby:https://www.autodily-cardo.cz/nove/sroub-kola-febi-fb-30400-peugeot-citroen/

Jestli si chceš ujasnit, jaké jsou rozdíly mezi šrouby, přečti si vlákno zde: http://www.peugeotclub.eu/forum-tema/srouby-pro-plechove-disky-32509

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mu není k ničemu - uvidí původní šroub na Alu disky. Tento originální šroub dosedá na Alu disk rovnou dosedací plochou přes plochou podložku. Kromě toho má tento šroub také kužel, aby šel použít na plechovou rezervu. Ovšem to je nouzovka, protože při použití tohoto šroubu na plechový disk bude plochá podložka volně cinkat na šroubu a hlava šroubu dost vyčnívá nad disk.

Ve vláknu, které jsem uvedl je to popsáno jasně a srozumitelně.

Upraveno uživatelem brixtr
necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, LuckyAB napsal:

Ahoj všem,

Čeká mě první přezutí z originálních ALU kol na plechové disky. Chtěl bych se zeptat jestli můžu použít původní upevňovací šrouby z ALU kol a nebo jestli musím sehnat nové pro plechový disk? 

Díky za radu.

Tady máš na prodej šrouby na plecháče 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

EDIT: Toto tvrzení jsem později odvolal, viz vysvětlení dále.

 

Univerzální šrouby jsou to nejmoudřejší, co Peugeot vymyslel. Oceníte, pokud jste zažili následující situaci. Já ji zažil několikrát, nic příjemného. (Vezu na přezutí každého půl roku asi 20 aut, už přes 20 let.)

Servisák  auto zvedne, odšroubuje kola. Nasadí zimní a ptá se: tak pane Vopršálek, kde máte ty druhé šrouby? - No zůstaly ve skladě, v takové krabičce. Půjčte mi, prosím, jízdní kolo, nebo vaše auto, já pro ně jedu. A zatím vám budu blokovat zvedák půl hodiny.😒 Jistě si dovedete představit, jak se servisák zatváří, hlavně, když má přesný časový rozvrh...

PS: včera přezuto 6 aut za den...

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

EDIT: Toto tvrzení jsem později odvolal, viz vysvětlení dále.

 

Jj, a když bys měl dodržovat opravdu dvě sady šroubů (ploché a kuželové), tak nezapomeň, že když máš letní hliníkáče (šroub s plochou), tak máš rezervu plechovou nebo dojezdovou a k ní potřebuješ jednu sadu "kuželových" mít v autě schované sebou. Jo pokud je to TVOJE auto, a máš jen jedno, tak je to snadné. Ale pokud je to auto manželky (kam jsem je to dal minule??? Do rezervy ne, ta je pod autem v mokru...). Anebo kolegů, a ti se občas střídají...

A když v případě defektu ty druhé šrouby náhodou nemáš, anebo ten, kdo ví, kde jsou, není zrovna dostupný, tak je to tragické.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Originální šrouby jsou univerzální, mají plochou podložku, přes kterou dosedají na Alu disky. Ale mají současně také kužel, který slouží pro uchycení plechového disku (třeba rezervy).

Pouze trochu víc na plecháčích vyčuhují, než šrouby vyloženě pouze pro plecháče, které mají jenom kužel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsi udělal zbytečně, jak už píše několik lidí výše, šrouby litých kol má Peugeot univerzální. Je tam plochá podložka pro liťák a kužel pro plech. Stačilo odšroubovat jeden šroub, pochopit a zase jej zašroubovat zpět:cool: V létě jsem si tohle nedobrovolně absolvoval, když jsem musel na dálnici měnit kolo za dojezdovku (plech, samozřejmě).

Viz obrázek...

IMG_3074.thumb.jpg.d0c7032ba40d8f4f7a246aa153bdb3e4.jpg

Upraveno uživatelem Ajap
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...