Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Davidakova 508 GT


Davidak79

Recommended Posts

Tocej to pres nejakou masinu , maj to napojeny nahore dole a potom na nejakou pruhlednou bandasku kde je videt cistota oleje. Potom kontrola hladiny a nastaveni degradace. Jestli jsem to dobre pochopil tak spotreba 12l 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to nějak rychle uběhlo a je za námi první rok společného užívání 508 :D  Dokážu to shrnou velice rychle , jsme stále nadšeni, spokojeni, myslím že nebudu kecat když napíšu ve všech směrech :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 3 měsíce později...
  • O 3 měsíce později...
  • O 2 týdny později...

Tak hotovo , využil jsem chvíle kdy přestalo pršet a povedlo se  ,respektive počasí vydrželo. 

Tek 2000 na čištění palivového systému jsem napojil  přímo bez filtru . Jelikož jsem měnil i palivový filtr , mohl jsem z něho odřezat výstupní a přívodní příruby , ty jsem pak použil jako spojky na hadice s vnitřní, průměrem 8 a 10 mm a následné napojení na originál spojky palivových hadic . Ještě jsem pro jistotu omotal spoj el . páskou ale nebylo to potřeba. Na přívodní hadičku jsem dal malý filtr kdyby se tam náhodou něco dostalo. Poté následoval start , kdy motor po několika vteřinách chcípnul na nedostatek paliva , prostě to nestačilo natáhnout Tec ( příště budu chytřejší a pořídím ještě balonek k natažení Tecu ) Následovaly asi tři pokusy o start kdy to nebylo schopné natáhnout Tec , zalil jsem filltr a hadice ručně a hubou trochu foukl do hadice :D , pak už proběhl start, chvilku to vrčelo trochu hádavě ( viz video ) pak se to ustálilo a vydrželo cca 30 minut kdy v plechovce nezbylo téměř nic . Následoval nový filtr , jeho zalití pomocí balonku , nacvaknutí spojek opět balonek a start na 1* Poté zbytek servisu , proplach motoru , filtry , olej a přísada od Tecu. Mám na chvilku klid :super

Edit: přípravky a postup provedení je pro mou vlastní potřebu, v případě že by se to někomu nepodařilo a vznikla nějaká škoda , nemám s tím nic společného :D  

 

20200523_114725.jpg

 

Upraveno uživatelem Davidak79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám si vymýšlet nebo pravdu ? :D hele, nikdy jsem nezaznamenal zlepšení na lepší benzín , nikdy na lepší naftu , nikdy na Vif v naftě - benzínu . Jelikož jsem neměl žádné problémy , projel jsem to Tecem čistě z preventivních důvodů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsme na tom stejně. TEC jsem dával občas taky, na zlobivé EGR s hláškou na palubce nepomohl, to až kupodivu jiná vodička, kterou budu dávat znovu před výměnou filtrů a oleje. Až budu mít čas, podívám se ,jak vypadá box sání za vstupem z EGR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Od začátku roku čekám až někdo naskladní Uniroyal Rainsport 5 , trojky byly super , chtěl jsem pětky . Jelikož jsem jezdil na zimních ( né moc často ) vedro mě donutilo tam dát letní , jedna guma byla nahraně asi spíš za minimem vzorku , vydržel jsem to jeden den a obul to na Continentálky .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikde nejsou jo? Já je kupoval na přelomu únor/březen a to jich bylo ještě poměrně dost :D Ale pravda že jsem kupoval 17" rozměr, na jiné jsem nekoukal.. Za mě dobrá guma, teď čerstvě jsem ji otestoval i za hustého deště a paráda. Jediné co bych vytkl je hluk, v rychlostech 60 až 80km/h hučí, ale není to nic strašnýho, jinak je to tichoučký :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není rozměr 235/40/19 , zbytek jich je hromada , Rainsport 3 by se daly sehnat . Jeden shop píše že je má skladem do 3 dnů , ale má tak nesmyslný ceny že si může dovolit napsat skladem cokoli , protoze za ty prachy nemůže nikdo projevit zájem.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci nijak dělat reklamu, ale zkus napsat na pneugumy.cz (propagují je v pořadu Ukaž káru). Kameraman je můj bývalý kolega a říkal že prý opravdu seženou všechno i když to nemají zrovna v nabídce, jen se člověk musí ozvat :) Za zkoušku nic nedáš, při nejhorším to neseženou.. A s cenou uvidíš :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že nové  Continentalky mi vydrží  min 3 sezóny :D  řešil jsem to i s firemním pneuservisem , kde bych ty gumy měl za dobrou cenu a stejně je nesehnal . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...