Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spojka


Zdeněk 82

Recommended Posts

hej na podlahu  a ak ti tam na brzde zacne klouzat spojka tak si zbytocne vyhodil peniaze 

lebo ti to nenamera realne parametre koli tomu preklzu

ja som mal tesne pred cipom komplet novu spojku takze nebol problem

ale ak tebe preklzava tak zbytocne tam pojdes 

najpr pories tu spojku

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic bych za to nedal ze je to zpusobeno tim "garazovym" cipovanim. Nahrava se pouze univerzalni software pro konkretni motor a to je ten pruser. Kazdej motor se musi ladit individulane nejdriv se hodi auto na brzdu zmeri se vykonova krivka, vcetne vsech tlaku a davkovani paliva a vzduchu. Podle toho se to potom upravi v SW s ohledme na vsechny veliciny nahraje zpet do RJ a auto jde znovu na brzdu coz je finalni kontrola ze vse sedi jak ma. U nas jsou cca pouze 3 firmy ktere tomu rozumi a maji potrebne vybaveni coz stoji kazdorocne peknej ranec penez. Taky jsem jel s O2 na chip pres celou moravu ale mam klid ze je vse v cajku a od profika kterej vi co dela. ;)

Prikladam graf pro srovnani pred a po

mereni_brzda.jpg

Upraveno uživatelem MickXX
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim zda nam zrovna garazovku. Popisu jak probíhal muj chip. 

Prijel jsem do autoservisu tak si stahli program z ridicibjednotky, ten odeslali do centraly, tam ho upravili a v servisu byl opet nahran. Cely proces trval cca pet a pul hodiny. 

Myslim si ze az dam novou spojku tak to prestane. 

Prece uz jen ma holka neco nalitano. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejak dlho nie?

to mne  ten soft 2 krat  doladoval  a trvalo to omnoho menej a to zaroven este meranie na tej brzde 

nahral upraveny soft  odmeral  vykon, parametre posal upravcovi ten to poupravil (soft)poslal spet znova sa nahralo do rj motora a odmeralo na brzde 

celkom 3 krat sa to opakovalo   moje auto robily po prvy krat lebo v galerii ziadna 406 2.0hdi nebola 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vies identifikovat klzajucu spojku?

lebo z tvoho popisu to neni tak jednoznacne

daj sa zviest niekomu kto sa v autach trochu vyzna a potvrdi ti to 

najlepsie sa to odtestuje v prudkom kopci das tam 5-ku podlaha a ak vyleti otackomer hore zvk motora takisto  ale auto nezrychli tak preklzava 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sa tu zamiešam medzi vás ako laik. Nová spojka určite pomôže (ak už preklzuje) ide ale o to, na ako dlho, keď je ten tunig odfláknutý, a krútiaci moment príliš veľký, tak dlho na nej nepojazdíš a budeš ju meniť zase. Jediná možnosť ako reálne zistiť krútiaci moment a výkon je motorová brzda. (po výmene spojky za novú) Zhruba toto sa ti kolegovia snežia vysvetliť.

Upraveno uživatelem 307rg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To s tim kopcem je taky odzkouseny. Nebo teda ne do kopce ale na rovince. 

A otacky letěli nahoru, motor taky ale natahl a zase dolu a tak stale dokola. 

Plan je jasny. 

Vymenim spojku(170000 ma nalitano) 

Hlavne nevim jak se k tomu choval oredchozi majitel a jestli ma opravdu nalitano tech 170 000km 

Objednam se na brzdu a tam se rozhodne co dal. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na trojke to neucitis lebo tam je lahky prevod do sily

takze tam akcelerujes viacmenej  cez otacky  neni potrebny tak vysoky tocivy moment

kdezto 5-ka je sprevodovana do rychlosti  tak tam aby to akcelerovalo je potrebny vysoky tocivy moment ktory sa prenasa prave cez tu spojku 

priklad  zo zivota

mas horske kolo das si najlahsi prevod  tak ked chces ist rychlo tak tocis pedalami jak blazon  ale silu tomu davat nemusis 

ale ked si das najtachsi prevod  tak tocis pomaly  ale  uz musis vyvijat v nohach hodne sily(krutiaceho momentu) aby si akceleroval

a ked mas brutal silu v nohach  tak tu retaz urves co je obdoba spojky v aute (ta retaz)

a stejne je to v aute 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...