Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Oprava zlomených kabelů u víka kufru


czernitko

Recommended Posts

Ahojte, na 607 mi zlobilo otevírání kufru - zmáčknutí tlačítka "0" kufr otevřelo, ale po cca 5-15 cm co se kufr začal otevírat, tak se zase zavřel. Tlačítko na zavření nefungovalo vůbec. A světlo v kufru nefungovalo ani jedno (stropní ani v zadním nárazníku).
Zlomené kabely v krku na levé straně se tady řešily už asi tisíckrát, ale nenašel jsem žádné fotky nebo podrobnější popis. Jelikož bylo dneska hezky, tak jsem se do toho pustil a při té příležitosti jsem udělal pár fotek - třeba to tápajícím pomůže :)

Oprava spočívala v půl hodině vyndávání tapecírunku, než jsem přišel na to, jak na to. Možná mi zkušenější řeknou, že jsem se s tím drbal zbytečně, ale musel jsem kvůli tomu sklopit zadní sedačku, vyndat spodní tapecírunk a sundat okraj kufru okolo zámku (plastovej bázmek přes celou šírku víka kufru). Nalezení zlomených kabelů a jejich oprava s plynovou pájkou už pak byla otázka pár minut. Každý zlomený kabel jsem zpátky sletoval a zatavil do smršťovačky a celý svazek jsem stáhl dohromady elektrikářkou páskou, aby kabely víc držely pohromadě a svazek byl tužší. Buďto to pomůže, nebo se budou lámat ještě víc... Dám vědět za rok :)

Opravám zdar!

IMG_20181013_110813.jpg

IMG_20181013_110822.jpg

IMG_20181013_110828.jpg

IMG_20181013_110846.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, napadlo mě, že to možná bude horší, ale zkusím to a uvidím.
Ještě jsem našel dva kabely, které měly zlomenou PVC izolaci, která je po těch letech tvrdá jako kámen. Až to zase přestane fungovat, zkusím možná dráty v místě ohybu nahradit za nějaké rozumné mnohožilové kabely se silikonovou izolací, ty by snad mohly chvilku fungovat.

Něco jako https://www.gme.cz/sif-lanko-cu-silikon

Upraveno uživatelem czernitko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...