Přejít na obsah
czernitko

Oprava zlomených kabelů u víka kufru

Recommended Posts

Ahojte, na 607 mi zlobilo otevírání kufru - zmáčknutí tlačítka "0" kufr otevřelo, ale po cca 5-15 cm co se kufr začal otevírat, tak se zase zavřel. Tlačítko na zavření nefungovalo vůbec. A světlo v kufru nefungovalo ani jedno (stropní ani v zadním nárazníku).
Zlomené kabely v krku na levé straně se tady řešily už asi tisíckrát, ale nenašel jsem žádné fotky nebo podrobnější popis. Jelikož bylo dneska hezky, tak jsem se do toho pustil a při té příležitosti jsem udělal pár fotek - třeba to tápajícím pomůže :)

Oprava spočívala v půl hodině vyndávání tapecírunku, než jsem přišel na to, jak na to. Možná mi zkušenější řeknou, že jsem se s tím drbal zbytečně, ale musel jsem kvůli tomu sklopit zadní sedačku, vyndat spodní tapecírunk a sundat okraj kufru okolo zámku (plastovej bázmek přes celou šírku víka kufru). Nalezení zlomených kabelů a jejich oprava s plynovou pájkou už pak byla otázka pár minut. Každý zlomený kabel jsem zpátky sletoval a zatavil do smršťovačky a celý svazek jsem stáhl dohromady elektrikářkou páskou, aby kabely víc držely pohromadě a svazek byl tužší. Buďto to pomůže, nebo se budou lámat ještě víc... Dám vědět za rok :)

Opravám zdar!

IMG_20181013_110813.jpg

IMG_20181013_110822.jpg

IMG_20181013_110828.jpg

IMG_20181013_110846.jpg

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Jo, napadlo mě, že to možná bude horší, ale zkusím to a uvidím.
Ještě jsem našel dva kabely, které měly zlomenou PVC izolaci, která je po těch letech tvrdá jako kámen. Až to zase přestane fungovat, zkusím možná dráty v místě ohybu nahradit za nějaké rozumné mnohožilové kabely se silikonovou izolací, ty by snad mohly chvilku fungovat.

Něco jako https://www.gme.cz/sif-lanko-cu-silikon

Upraveno uživatelem czernitko

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

×