Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

508 GT vymena prevodoveho oleja


zofrenko

Recommended Posts

zdravim , kupil som peugeot 508 GT v ktorom udajne nebol v prevodovke nikdy olej meneny. ide o to ,že auto ma 270 tisic km, a mam  z toho celkom strach.. zatial radi dobre za studena spiatočka reaguje ihned , nemam pocit žeby šklbala alebo trhala ... jedine ,čo registrujem ak dam z N do D  a stojim na brzde tak auto troška cukne ,resp ako keby sa chcelo pohnut.. no to by asi nemala byt neaka velka chyba
 

čo by ste mi prosim odporučili, aky zvolit postup ? najvačší strach mam z toho, že takto dlho nemeny olej v prevodovke, by výmena oleja práve mohla uškodit.  

 

ďakujem všetkym za rady
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak se mění olej v AM6 je tu popsáno X-krát. Stačí jen prohledat fórum ;) Pokud bych to dělal svépomocí, tak např. každý víkend jedna výměna. Přes týden trochu pojezdit, aby se to promíchalo.

Pokud bych to dával servisu, zvolil bych takový, kde umí "přečerpáváním" vyměnit celou náplň naráz :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ake su rizika ak nebol meneny 270t km ? Resp ako najviac minimalizovat rizika ?  Kolko je prosim ta všetkeho oleja v tej prevodovke? a kolko sa da vymenit svojpomocne ? predpokladam ,že sa neda vypustit všetok naraz a všetok naraz napustiť. 

 

vďaka 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 1 měsíc později...

Tak buhužel přišlo to čeho jsem se bál při pořízení automatu :D včera bez jakéhokoli varování při řazení na 2 to začalo kopat :( 2-3-4-5-6- a 6-5-4-3-2-1 to je bez problémů kopne pouze při 1-2 měl jsem v plánu měnit olej v převodovce tak teď to zkusím urychlit . Momentálně se mi pod tím nechce válet na dvoře a ani nechtělo byl jsem v kontaktu se strakim007 tak jsem mu psal na termín kdy by mi to vyměnil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:xvul

Se slzama v ocich vzpominam na nekolik sluzebnich Vochcafrk TDi 66kW kde obcas nekdo nechal vymenit ojel v motoru, tim veskera udrzba skoncila. Kupodivu vsechny najezdily bez problemu > 500tis.km. Ale "POKROK" clovek nezastavi: budeme mit i vysavace i u brzdovejch desticek aby se z nich pri brzdeni neprasilo, milion filtru  a elektroniky v kazdym aute vic nez v ridicim stredisku v Houstonu.....:roker

Upraveno uživatelem pesastor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi to nedalo ,šel jsem k autu a říkám : ještě mě chvíly s.e.r a půjdeš z domu . Sednu do auta a řadí jak po másle , vyzkoušel jsem tak 20 rozjezdů  i ostřejší a je to OK 🤔🤔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...