Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Loqueho 3008 II


loque

Recommended Posts

Tak a dlho očakávaná 3008 je konečne doma :) Stupeň výbavy Allure, 1.2 Puretech M6, červená perleť, svetlý interiér. Prvky navyše: Full LED svetlá, vyhrievanie sedačiek, grip control a strešné lyžiny. Prvé dojmy sú výborné, samozrejme si musíme aj s manželkou zvyknúť. Zatiaľ po vystúpení z auta cítiť riadny smrad zhoreniny, ako keby sa auto chystalo každú chviľu začať horieť, tak snáď to prejde po prvotnom “vypálení sa” Inak prvá cesta domov cca 35km plynulou jazdou surovým motorom s priemerkou 5,4l/100 :D

 

218927A7-72C1-4DBF-9DF4-B5560DC1F8C0.jpeg

937410A2-1628-4DD1-82EB-8818C7ACA88E.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výbava je druhoradá, jazdiť to bude rovnako ;)

Inak na skušobnej jazde som jazdil automatom, manuál som netestoval a tak som len v kutiku duše veril že bude v pohode. Podľa toho čo sa často uvádzalo v roznych recenziách ten manuál nieje bohvie čo, opak je ale pravda a nemám k nemu najmenšiu výtku. Motor je takisto veľmi živý, zatiaľ som ho moc neťahal do extrémov, ale jeden krát som vyskúšal akceleráciu so 4 osobami v aute a výsledok je že akceleruje neskutočne dobre (testované do cca 100km/h), nikdy by som nepovedal že toto dokáže 1,2 benzín. V dnešnej dobe keď z každého kríku čiha trojnožka s radarom a pomaly každé 10. auto na ceste je policajný radar myslím že viac ani netreba. V 508 síce mám 120kw hdi, ale tento motor má niečo do seba. Asi nie nadarmo získal niekoľkonásobné ocenenie motor roka :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

loque

Tak tobě také blahopřeji k novému autu. Je to krasavec, o tom žádná....barva je pěkná, viděl jsem jí v reálu u prodejce. S FulLED světly si udělal dobře, svítí opravdu parádně, zrovna dneska jsem jel pro manželku do Prahy ke kadeřnici (bydlíme kousek za Prahou) a opět jsem si ta světla pochvaloval:super Tak ať auto dobře slouží.

Jinak k tomu smradu spáleniny, také jsem to tak měl a navíc se mi i kouřilo z motoru, když jsem otevřel haubnu....nakonec jsem zjistil, že se vypálil v motoru papírový štítek s čárovým kódem, který je nalepen snad na každé součástce v motorovém prostoru:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tie Full LED som bol práve otestovať a je to jednoducho bomba. Xenóny na 508 svietia parádne ale toto je ešte o stupeň lepšie a diaľkové sú o x tried lepšie. Takisto tie LED hmlovky svietia slušne, dokonca aj vidieť ked prisvedcujú do zákruty, na 508 tie hmlovky skoro ani nevidieť keď svietia, tam asi budem musieť dať nejaké poriadne žiarovky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jazdí sa ňom super, hlavne aj manželku baví ho šoférovať a to mám radosť. Motor sa chová výborne, bleskovo reaguje, nemôžem naň povedať nič zlé. Práve dnes mi volali od predajcu že majú pre mňa konečne TP, tak sa cestou z práce preň zastavím, som zvedavý čo mi do neho zapísali (hlavne ohľadom rozmerov diskov a pneu). Inak z auta celkový dojem výborný a tiež známi sú veľmi prekvapení, aké je to auto elegantné :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Inak pri prezeraní webu som narazil na tento dokument, je to presne verzia motora, ktorú mám https://site.groupe-psa.com/content/uploads/sites/32/2018/04/EB2ADTS_China6.pdf (dúfam že ma nikto nebude pranierovať za ten odkaz)

Tak by ma zaujímalo, či ten motor má naozaj 100kW a 96 uvádzajú kvôli nižším poplatkom alebo je verzia pre EU pridusená. Odpoveď by možno dalo meranie na brzde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Prídávam ďalšie postrehy: Po 4 mesiacoch používania sa počítadlo blíži k 7000 km, zatiaľ všetko funguje tak ako má. Priemerná spotreba sa začala znižovať, z pôvodných 7,0l/100km na momentálnych cca 6,5l/100km a pri jazdách mimo mesta klesá ešte viac (a to je stále prevádzka v zime), čo je celkovo nad moje očakávania, predsa len pri benzíne v takom veľkom aute nemožno očakávať, že bude jazdiť pod 6l. Dnes ráno som vyskúšal vyhnať pavúky z výfuku a skúsil som, kedy zakročí obmedzovač otáčok a podarilo sa mi dostať až na cca 6300ot/min, nemá to ale žiadny zmysel točiť takto vysoko, od 5500 to ide hore už iba zotrvačnosťou. Subjektívne najlepší prejav má ten motor od tých 3500 do 5500ot/min. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já to zatím dal cca do 5500ot/m , mám tam po 4 měsících 4100km , spotřebu mám cca od začátku 6,6l a to to moc nešetřím, i když moje paní je s tou spotřebou na tom hůře ale je to spíš stylem jízdy a způsobem řazení atd.

Za mě s vozem velká spokojenost, nedávno jsem jel cca 300km ve čtyřech lidech a v kufru tak 120kg a spotřeba cca 6,7 což je supr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...