Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Citroen C4 1.6VTi


Guest StibTo

Recommended Posts

Eh... Tak to raději zkontroluji co jsem si teď připravil na dolévání mám obavu že mám připravený MC3 jen nevím kde se to v garáži ta litrovka vzala. Nejspíš jsem blbě koupil :myslim

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Pe.Tr   Přesně tam jsem teď koukal. Tohle je taky na houno kua, u mě je úspěch když si zapamatuju že "5W-30" ještě abych řešil ty další specifikace...

Upraveno uživatelem StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se picnu... Jdu okolo manželčina auta a najdu tohle - podle mě si to sama takhle drcnout nemohla, spíš si o to auto nějaký dement něco opřel někde na parkovišti a nebo na to něco spadlo, fakt nevím 🤯

20191212_100833.thumb.jpg.be89b1c1d636ff28c11b7266400f5f18.jpg

20191212_100849.thumb.jpg.78a4d5caabfedf409af10ae377389a53.jpg

IMG-20191212-WA0012.thumb.jpeg.0fdcc6e943a8871b1adf13f77cf27ee7.jpeg

Upraveno uživatelem StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@vagi Tak ještě pár let zpět jsem se také najivně domníval, že výrobce ví nejlépe. Většinou ví, to je fakt, ale tady nemá jinou možnost. Před lety jsem měl Focus MK1 a ten mi začal z ničeho nic baštit olej a to při dost vzorném servisu (náplně 6-8tkm...). Tehdy mi borec co generálkuje motory povídal, že je to způsobeno předepsaným olejem. Idiot, neví co říká, říkal jsem si. Pak mi to stejné potvrdil člověk, co staví, upravuje a opravuje motory pro závodníky a to dost dost známé. V té době jsem se o to začal zajímat a začal na toto téma studovat různá světová fóra ať olejářská a nebo jednotlivých značek aut a nestačil jsem se té alchymii a doporučovaným olejům divit. A dnes už se obecně ví, že nískoviskózní oleje jsou brut zlo, tedy alespoň mezi lidmi co se o auta zajímají. Takže já osobně jsem po koupi Peugeota okamžitě šel do C3 oleje, konkrétně dle VW 504. A ono obecně když už ten motor začne papat olej, tak už je pryč honování a zapečené kroužky a pak už přechod na normální olej nepomůže, bohužel jen už dokáže minimalizovat ztrátu oleje. 

Upraveno uživatelem kratales
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...