Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Citroen C4 1.6VTi


Guest StibTo

Recommended Posts

bezpecnostni sroub? Prezitek v dnesni dobe :D kdo chce, tak kola stejne ukradne, ale ty cepicky me zajimaj, zda delaj i na forda

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja v tom vidim jen jeden problem, vecny hledani orechu, protoze mit ho v zaparkovanem aute je vlastne blbost, ale co kdyz bude defekt a orech doma? No a druha, jak povolit sroub, kdyz se strhne ten unikatni "kod" , ale to jen pro vysvetleni, proc je nemam ani na jednech kolech :D , kdysi jsem to mel na OZ, ale bylo s tim vic starosti, nez radosti :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naštěstí jsem je sehnal přes Štěpána a byla to sada z doby, kdy ještě dávali ořechy 2 - takže 1 je permanentně doma. To v podstatě řeší oba problémy Tebou popsané. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes preventivně vyměněn olej v převodovce a také chladící kapalina. Soudě dle toho, jak to vypadalo se ani jedno od výroby nejspíš nedělalo. Ty moderní servisní plány fakt nepochopím 🤮  Jinak stav bez pár km 70.000 (budou kulatiny)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to nechápe žádný mechanik--třeba najedeš jen 5 tisíc ročně, ale technik bude trvat na tom, že je NUTNE olej v motoru vyměnit (má na to příručku výrobce), ale olej v převodech je ,doživotní', což je mimochodem relativní termín, že?? 

jinak termín pro výměnu chlad. kapaliny je z praxe OK (zpravidla 5 let), ale pro brzd. kapalinu jen 2 roky, což je zbytečné, po 2 letech kapalina podle měření bodu varu atd. je furt OK...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo no, u toho oleje třeba uvádí příklad "30.000km NEBO 2 roky, co přijde dřív" - ale ten je objektivně důležitější, než třeba ta chladička. Tam jsem se většinou dočetl "první výměna po 6 letech, poté každé 4 roky". A podle toho, jak vypadala (ani nebylo poznat, zda to půvedně byla růžová, či modro-zelená...) to prostě dělaný nebylo. FUJ!!!

Upraveno uživatelem StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 2 týdny později...
V 5. 11. 2018 at 12:56, StibTo napsal:

@Pe.Tr  A k čemu ten konektor vůbec je? Nějaký uzemnění?

Našel jsem třeba tohle - to by asi šlo, ne? https://www.autokelly.cz/Product/BO-1901315103/9000705/39849642;38979167;38979237;40116282

PS.: - asi blbej dotaz - zkoušet tu svorku svařovat nemá smysl,co?

Dopátral jsi se k něčemu na co tahle koncovka slouží? Taky jsem ji na novém objevil. Konektor normál zapojen. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...