Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Citroen C4 1.6VTi


Guest StibTo

Recommended Posts

  • O 5 týdnů později...

Zpracoval jsem si jsa totální Excelový "geek" z dlouhé chvíle takovou šikovnou tabulku na sledování servisních intervalů na to nejdůležitější alespoň, tak se tu mohu pochlubit - a pokud by to někoho zaujalo mohu to ještě rozpracovat aby to bylo univerzálnější. Vlevo nahoře si mohu zvolit, zda mě zajímá interval doporučený výrobcem, či krácený na polovic. V jiném listu kam sepisuji, co se kdy na autě dělalo a kolik to stálo mám 1 buňku, kam cca 1x do měsíce aktualizuji dle skutečného stavu kolik má auto najeto (C4 aktuálně 65.500km). Nad níže zobrazeným listem pak funguje podmínkové formátování, které říká, že je-li buď překročen stav km kdy mělo k nějaké výměně dojít, či datum "dnes" je "novější" než datum (měsíc), kdy mělo k nějaké výměně dojít upozorní mě to obarvením celého řádku. Na druhém obrázku konkrétní případ při nastavení zkráceného intervalu pro C4 (olej a filtr měl v tom případě být již 10 měsíců nový) :)

image.png.992f64180ff2ecc6543c24c85a138445.png

image.png.fcf6fdac1eee4586b6dabe69ed65acf4.png

Upraveno uživatelem StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krásná práce 🙂

Jen k zamyšlení: 

V práci používám na sledování termínů také Excel s podmíněným formátováním jen s větším množstvím barev.

Pokud je termín za méně jak 4 měsíce - žlutá, když z méně jak 3 měsíce oranžová, méně jak dva hnědá, na jeden modrá a když je po tak klasická červená.

U Tebe by stačilo přidat nějakou barvičku např. měsíc nebo 500km před. Byl bys varován včasněji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapyy, je to hezké, moderní a hlavně účelné :super

mám taky něco podobného--sešit A4--a v něm od roku 1976 všechna auta, co jsem měl--opravy, údržba, palivo, ujeté kilometry atd., no prostě všechno, co jsem na těch autech dělal, kolik co stálo atd...

jenom nevím, k čemu mi to teď je :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska proběhla na žádost @Mrkvička výměna obou plynových vzpěr 5. dveří. Vzal jsem značku Starline bo v AutoKelly se asi zbláznil někdo u naceňování či akčního zboží a 1ks stál v eshopu místo 477,- s DPH 57,- s DPH :D:super 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

První jarní očista - wapka, otřít, skla zvenku čelní i zevnitř, čištění prahů, oživovac pneu :)

20190217_152306.thumb.jpg.424fe87d2e3daff56645fed20113dc79.jpg

20190217_152254.thumb.jpg.435aca38d59d2fadb14ced57494ac41f.jpg

20190217_153119.thumb.jpg.e3226ef2c598e42009f929d05a1e0932.jpg

20190217_152321.thumb.jpg.389a0ac7da4125149c5bb26e5c5d4797.jpg

Upraveno uživatelem StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Dnes ráno C4 vyzvednuta ze servisu. Při stavu 66.000km měněn olej v motoru a filtr, dále řemen příslušenství a elektronická připojovací kladka (snad jsem si to správně zapamatoval). Poděkování opět patří @SV 24  :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...