Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

únik chladící kapaliny


kamilino

Recommended Posts

Zdravím, mám 306 combi, r 99, 1,3 benzin. Poslední dobou tvoří loužičky:myslim, konkrétně, pod víčkem chladiče je hadička, průsvitná cca 8 mm, spuštěná volně kolem chladiče.Právě z ní odkapává.  Pokaždé, co po jízdě zaparkuji, motor zchladne a na druhý den na parkovišti ´´loužička´´. Možná příčina úniku? Okolní psi, kuny, jiné zvířectvo se přiznalo-nebylo:bojim, Předem díky za rady, tipy..

Kamil

Upraveno uživatelem kamilino
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta hadička je "přepad". Řekl bych, že máš moc kapaliny v chladiči a když se okruh natlakuje, čím zvětšuje kapalina i svůj objem, dojde k odkapu. Dělá to dlouho? Nebo svědomitě dolíváš, aby jí bylo dost? Hladinu máš po rysku MAX?

Jo a máš obsah 1.4, to jen tak pro formu. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpověď. Pardon 1,4. Vůz mám teprve krátce, čili se s ním seznamuji. Ono té kapaliny, po tom co kape přes onen přepad, ja cca4 cm pod MIN. Chystám se dolít fridexem. Předpokládám, že kapavka bude přetrvávat??Jináč, chladí myslím bez problémů, 90-95 st. 

Upraveno uživatelem kamilino
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Info o úniku byly zkreslené:nevim, má 4 cm pod MAX, a zřejmě bude klesat, do doby než vyměním chladič,! Ve spodní části chladiče sem nahmatal mikrodírku, z které to ukapává. Výměnu bych zvládnul,  avšak  osvedčený postup při plnění soustavy po výměně chladiče? Mám na mysli postup při napouštění, jestli je třeba odvzdušňovat. atd. Díky všem za tipy..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...