Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

vůle volantu


Petr Liška

Recommended Posts

No jde o to kde ta vule je, pokud na kloubu spojovací tyče či kulovem kloubu řízení tak je to v pohodě vyměnitelný, horší by byla vule na hřebenu, nebo uvolněné celé řízení, ale to si nemyslím.

Určitě do servisu, tam ti jednak řeknou kde ta vule konkretně je a druhak ti to mužou rovnou nacenit a opravit.

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, pavelu96 napsal:

Vůle v řízení při 75000? :myslim:D

pro většinu řidičů v ČR (třeba já), je to 7-8 roků ježdění :myslim, a to jezdím denně, ale krátké trasy, takže po 8.mi zimách bych se divil, že by tam žádná vůle nebyla :aut

jinak si myslím, že u auta jsou dvě nejdůležitější věci--aby to zatočilo tam, kde točím volantem a aby to zastavilo, když šlápnu na brzdu :myslim, ostatní závady jsou malé věci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

U většiny starších 5008 je na to informace od Peugeot. Pokud nejsou zjištěny žádné podvozkové vůle a klepání přímo od nápravy, je vadný sloupek řízení.

PŘÍZNAK POZOROVANÝ ZÁKAZNÍKEM : Hluk ve sloupku řízení
 

Při jízdě na nerovném povrchu vozovky a/nebo při parkovacích manévrech při nízké

rychlosti    

1. PUVOD
Vnitřní poškození sloupku řízení .
2. OPRAVA V ZÁRUČNÍ DOBĚ
Výměna sloupku řízení.
2.1. Potřebné díly
1 Sloupek řízení
1 Šroub volantu
1 Šroub zámku řízení s odlamovací hlavou
1 Samojistná matice
POZOR : Neměnit výškové a osové nastavení sloupku řízení v průběhu kontroly
 
 
b3ew009d.jpg
  Zobrazit obrázek maximalizovaně

                                                                            

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

Mám dotaz,vyskytlo se mi něco podobného. Při přejíždění nerovností,kostky,koleje, kamínky je cítit vibrovani do volantu a i od předního levého kola. Nevím jestli to může být tlumič, čep, stabilizační tyčky mám nyní měněné. Pokud mírně zatočím,vibrace nejsou tak znatelné.Děkuji za každou radu. 

Upraveno uživatelem tomas377
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 měsíců později...

Mám ten samí problem už delší dobu při přejezdu nerovnosti se mi ozíva pod palubní deskou takové drčeni a je to cítit i ve volantu,také když jedu a lehce kmitám volantem je cítit malá vůle. Už jsme nechal měnit sloupek řízení před rokem z auta co mělo najeto 90 000km a bylo to o maličko lepší dnes jsme ve fázi kdy to mlátí pomalu přes každou díru co přejedu. Auto má najeto 150 000km.Je tedy skutečně problémový sloupek řízení u Peugeot 5008?

Upraveno uživatelem Baci
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samí? Ozívá? :o
Jako tohle na internetu (myslím ten problém s vůlí v řízení - ten pravopis by při troše snahy šel) nikdo nevyřeší. Je potřeba zkontrolovat komplet přední nápravu a řízení, aby se zjistilo, kde ta vůle je :myslim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak přesně tohle mi dělala před lety 306ka. Nakonec to byla pružina. ;) Ale ne prasklá, jen po prasknutí daná jiná. Mělo o otáčku míň a nestíhala propružit. Ale jestli se pružiny neměnily, podívl bych se na stabilizátory a jejich uložení. To odcházií jako první. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

5008 nijak zvlášť neznám, ale vůle ve sloupku volantu může být jen v kloubku u převodky řízení (kardanový kříž), na tento kříž šplíchá voda, sůl..., někdy je ve sloupku volantu ještě jeden kříž uvnitř auta, ale ten je schovaný před nepřízní počasí a nikdy se nemění

vůle v posunu hřídele volantu v tisícihranu není po celou životnost auta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem cetl i jinde, 5008 s tim mela celkem problemy. Prave v tech kardanovych kloubech. Toto konkretni auto kdyz stoji na miste (i nenastartovane), tak ma vuli ve volantu, par milimetru. to jde uplne volne, pote jde volant uz "do tahu". rekl bych ze to "cvaka" pod palubovkou, da se rict hned pod volantem. Neprijde mi to z venku, ale muze se to prenaset

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...