Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Podsviceni tlacitek el.oken


Boob

Recommended Posts

Guest Chyronex

Myslim ze tam patri ty male 1,2W,bez zavitu,ma mjen vyvedene dratky, mela by tam byt takova zluta,oranzova vec v tom spinani, do ty ji das a pak kontakty omotas po strananach na kov...staci se podivat a musi te to trknout...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim ze tam patri ty male 1,2W,bez zavitu,ma mjen vyvedene dratky, mela by tam byt takova zluta,oranzova vec v tom spinani, do ty ji das a pak kontakty omotas po strananach na kov...staci se podivat a musi te to trknout...

Přesně tak měli jse to taky u P405SRI musíš koupit nový žárovky-bejvaj spálený:papa:papa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ve 405 je žásovička 1,2W bezpatice stakovejma fousama-drátkama (stejná jako do palubky kontrolky) bývá v takovém barevném plastu nebo bez, řekl bych že v tom plastu se přehřívá a proto často praská. dávám žárovku bez něj na střed tlačítka a fousky se zahánou za boční plíšky (+ a -)

ve 205 a 309 je to samé tlačítko jen bez žárovky, takže lze vpohodě dodělat:mrk

někdo ještě nahrazuje žárovku LEDkou tá má větší životnost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: graver

Nemáte někdo tušení, kde by se ta žárovka dala koupit (Brno)? Ledku tam nedám, protože se tam nevejde normální odpor a na SMD nemám vybavení.

www.gme.cz

maji v katalogu ruzne zarovky a v Brne obchod.

např. ZG1 510-026

nebo OL-6004 TPL 510-055 na 24 V, ta vydrží věčně.

akorát si zkontroluj rozměry, já přesně nevím, kolik je tam místa

[upravil dne 12.2.06 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žárovičku u spolujezdce jsem řešil nedávno taky a nebyl to problém...je fakt, že žárovičky odcházej jak rusové po revoluci :-) nevim, proč ty vypínače nejsou osvětlovány pouze při rozsvícených světlech - to by vydržely o dost víc...

Ale já mám problém, jakou žárovičku dát k řidiči - to je takovej ten dvoupolohovej vypínač, to nevíte, kde sehnat? Je to taková úplně miniminižárovka... menší, než ta v přístrojovce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych se taky prezentoval:

zar.jpg

A taky doporučuju radši 24 V, svítí sice málo a spíš jedna šipka, ale je to na dlouho.

A použít teda celoskla 1,2 W a navázat nějakým drátkem a je to v pohodě!

A většinou jsou tyto tlačítka u modelů 309, 405, 505 (nový model)...

[upravil dne 13/2/06 Marcel505]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Capy

ty žárovičky sem nemoh nikde sehnat bud měly slabý a ty z palubky zas krátký nožičky.jako poslední možnost u peugeotů když sem platil protočila se mi kasička a vočíčka za 2 žárovky 120kč:o ale už to svítí.

NJN, peugeot holt drží cený \"svých\" dílů proklatě vysoko...:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mk405

to tě vzali pěkně na hůl :roll 8,- zárovka, 20,- žárovka v plastu do přístrojovky u nás v malém městě v mototechně.

krátké nožičky se dají prodloužit drátkem a letováním;)

To má MK pravdu!

Ale lepší je ty drátky prodloužit nějakým slabým drátkem-z nějakého kabelu a namotat to. Protože tím letováním se bojím, že by to taky ty nožičky nemuseli vydržet. Já to zamotal okolo a super...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem rozbastlil tlačítko (to hlavní - s autoposunem) a žárovka nikde (to tlačítko vypadá jinak, než na fotkách tady). U ostatních tlačítek podsvícení funguje, u toho hlavního mi vůbec není jasné, kam by ta žárovka mohla přijít. Byly podsvícené tlačítka standardně i u starého modelu? Je možné, že to jedno odešlo a někdo ho vyměnil za starý typ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tlačítka u starého/nového modelu jsou jinak velké - ty z nového jsou kratší - takže za staré je asi nikdo nevyměnil.

Jinak se tam v pohodě vejdou 2 SMD LED a 1 SMD odpor, a dá se to v naprostém klidu pájet obyčejnou trafopáječkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...