Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jarinova nová 3008


Jarin011

Recommended Posts

No, taky bych se asi bál dávat na auto kola, která nejsou v TP, kdyby se náhodou něco stalo (samozřejmě ti to vůbec nepřeji), tak se bude cukat pojišťovna i kdyby to nebyla tvoje vina a nevím jak se k tomu postaví případně PČR, ale spíš bych viděl problém v té pojišťovně. Zkus ještě raději zapátrat zda se ta kola přeci jen nedají do TP zapsat, zkusil bych se zeptat na magistrátu, nebo na úřadu, kde to dělají...za zeptání nic nedáš. Kdysi to tak šlo, prodejce kol vystavil typový list za nějaký poplatek a na úřadě zapsali....Nevím ale jak to funguje dneska.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak páni, nepoteším vás. Dnes som si bol pre TP a certifikát o zhode a zapísany a homologovaný je jediný typ, ten ktorý mám na aute od výroby. Rovno som sa pýtal na to u predajcu a dostalo sa mi info, že je to už po novom asi tak, že to už riešili na 5008 a tiež nepochodili. Zrejme za tým bude úžasná nová euro legislatíva :bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 10. 2018 at 21:01, radim.1008 napsal:

Ono to nemusí být přímo vinou prodejce, ale nebude to novými schváleními pro Euro normu? Jedna výbava jeden typ(rozměr) kol. :myslim Někde jsem totiž četl, že výrobci teď nemůžou nechat schválit jeden model s různými motory, ale že teď se to dělá pro každou výbavu, pochopitelně i motor zvlášť. Proto by mě to i přišlo logický, když se to schvaluje z testů v provozu, že bude jen jeden rozměr pneu. Potom by těch možností daného typu vozidla bylo daleko víc a výrobci by se tím jen zvýšil náklad na schvalování a splnění euro normy, která platí od 1.9.2018. 

Takže jsem se trefil. Výrobci se asi nevyplatí homologovat x variant výbav a rozměrů kol. :roll Smutná to věc. Ne každý chce velký kola. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem ještě volal přímo na zákaznickou linku Peugeot a stačí prý zajít k prodejci kde k tomuto mají formulář a za 1000,-Kč poplatek zašlou žádost do Prahy na homologační centrum kde podle VIN kódu zjistí zda se dají dopsat i jiné rozměry a buď schválí nebo ne, jinak prodejce disků mi sdělil, že na plechová kola neexistuje typový list a je to vedený jako náhradní díl, tak aby se v tom někdo vyznal :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se jestli jsem to přehlídnul,ale ten jeden rozměr máš jen v TP nebo i na certifikátu co dostaneš k autu.Jestli i na certifikátu tak to musí bejt horká novinka,a jestli ne tak to zmastil úředník.Mám auto kupovaný na konci srpna a mám tam zapsaný všechny rozměry.Ale zatím to vypadá,že jsem měl kliku a s novou emisní normou začnou tyhle problémy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak, na certifikátu je aj u mňa už iba jediný rozmer. Inak ma na tom certifikáte aj na TP od predajcu zaujalo, že sa tam spomína iba norma EURO6, pritom tieto kusy by mali byť EURO6.2 s filtrom pevných častíc, tak tiež neviem že ako to vlastne je :myslim lebo objednával som s motorom euro 6.2

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 10. 2018 at 20:50, Taif napsal:

Honza3008

Koukám, že u těch 19" kol máš jiný rozměr pneu než já:myslim zajímavé.

Jarin011

Tak to by mě zajímalo od jaké doby to tedy do TP nepíšou. Kolega kupoval z kraje roku 2018 nový Huyndai i 30 a má tam také více rozměrů kol, hm...

@Taif To je zajímavé... Ale otázkou je jestli to není ve vztahu třeba k motorizaci a tak Já mám GT, dvoulitr automat. Takže třeba je to tím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...